• Kouassi
  • Galešić 67Tomaš

Treneri

Viktor Trenevski - Igor Tudor

Zasluženom su pobjedom nogometaši Hajduka zaključili pripreme na Pohorju, u posljednjoj su utakmici u Zavrču, mjestašcu na samoj granici s Hrvatskom, pobijedili novog slovenskog prvoligaša Zavrč 1:2.

Već u drugoj minuti, praktički, u prvom pravom napadu, nogometaši Igora Tudora stvorili su prigodu, pucao je Jean Evrard Kouassi iskosa s osam metara, Marko Roškar je uklizao i izbio u korner. Minutu kasnije Goran Galešić je na drugoj vratnici pokušao pronaći Gorana Milovića, lopta mu je bila malo prebrza, no nije bilo bezopasno.

Igrala se četvrta minuta a Hajduk je već treći put zaprijetio, probao je Mijo Caktaš s 25 metara, ali nije bio precizan. Prvu su prigodu igrači Zavrča složili u devetoj minuti, donedavni igrač RNK Split Mario Brlečić bi vjerojatno opasno zaprijetio Lovri Kaliniću da u posljednji trenutak nije uklizao Mislav Anđelković. No, već u idućem napadu vidjeli smo i opravdano dosuđeni kazneni udarac nakon što je Antonio Milić srušio upravo Brlečića na rubu kaznenog prostora. Majstorski je reagirao Lovre Kalinić na udarac s 11 metara Dorisa Kelenca i obranio. I iz drugog udarca, na odbijenu loptu, obranio je ponovno izvanrednom reakcijom Kalinić! Stopostotnom prigodom je uzvratio Hajduk u 17-oj, Kouassi je krenuo sam prema vrataru Finku, zaobišao ga je i pucao iskosa sa sedam metara, loptu je doslovno na gol-crti zaustavio i odbio Roškar. Hajduk je imao više loptu u nogama, težio kombinatorici, Zavrč je svoje ambicije sveo isključivo na protunapade. Dugu akciju Bijelih vidjeli smo u 20-minuti, na kraju je Galešić srušen, ili je pao, tražili su hajdukovci penal, sudac Roman Glažar samo je odmahnuo rukom.

Preslikavali su igrači Igora Tudora na igru ono što su posljednja dva tjedna radili na pripremama u Sloveniji, s obzirom da su u ovu utakmicu ušli iz čak četiri treninga u posljednja dva dana, nije im uvijek sve uspijevalo… Zato je u 32-oj akcija po lijevoj strani dovedena do završnog udarca Tonća Mujana s 18 metara i obrane Finka. Dvije minute kasnije akcija po istoj strani, Kouassi je prošao čuvara i krenuo prema vratima Finka, dvojica su mu uklizala i izbila u korner. Pritisak Hajduka se isplatio u 37-oj minuti, zabili su Bijeli, a to im je bio prvi gol iz prekida na ovim pripremama. Idealno je Caktaš ubacio, Milović još efektnije glavom s desetak metara zatresao mrežu Zavrča. Hajduk je gotovo mirno priveo kraju prvi dio, Zavrč je u posljednjoj minuti i nadoknadi napravio ukupno tri kornera zaredom, bez opasnosti za Kalinića.

U prvih petnaest minuta nastavka vidjeli smo pokušaj Caktaša s 25 metara koji je završio preko vrata, i nedosuđeni penal za Hajduk nakon što je Brlečić u kaznenom prostoru igrao rukom.

Prve izmjene napravio je trener Tudor u 67-oj, Milića je zamijenio Josipom Elezom, a Galešića Ivom Valentinom Tomašom.

Tomaš je samo dvije minute kasnije mogao zatresti loptu domaćih, ubacio je Jozinović, Ivo s desetak metara pucao malo preko vrata. Uzvratio je Josip Fuček u 71-oj udarcem s 25 metara, siguran je danas izvrsni Kalinić. Akcija najmlađih igrača Hajduka na pripremama (1995.) Marija Pašalića i Mujana rezultirala je povećanjem vodstva. Mario je oduzeo i dodao loptu Tonću koji je krenuo sam prema Finku, te ga prebacio udarcem s 15 metara. Ovih 0:2 mogli je vrlo kratko stajati na semaforu, dvije minute kasnije srušen je u kaznenom prostoru Avdija Vršajević, no penal je Caktašu obranio Fink. Dva penala, za Zavrč i Hajduk, oba završena izvrsnim reakcijama vratara!

Kalinić se ponovno iskazao u 83-oj, Josip Golubar je pucao glavom s desetak metara u suprotni kut, Lovre je bio siguran. U sudačkoj nadoknadi Miha Kokol je glavom s desetak metara zabio počasni zgoditak…

Bijeli su pripreme zaključili s četiri pobjede (dvije protiv slovenskih prvoligaša Rudara  i Zavrča, rumunjskog predstavnika u Europskoj ligi Petrolula  i ukrajinskih Karpata) i jutrošnjim remijem s drugom momčadi moskovskog Lokomotiva.