Gledatelja: 300
Pobjeda Hajduka II protiv Šibenika

5/5/2019 - 18:45 sati
Hajduk II - Utakmice
Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0Hajduk II - Šibenik 2:0
Hajduk II - Šibenik 2:0

HAJDUK II  - ŠIBENIK 2:0 (1:0)
2. HNL – 23. kolo
Stadion: Poljud
Sudac: Ivan Matić (Osijek)

Strijelci: 1:0 Teklić (1), 2:0 Delić (90+1)

HAJDUK II: Ljubić, Relota, Vušković, Mikulić, Ciprić (od 88. Kćira), Beširović, Kalik, Sahiti, Špikić (od 71. Brnić), Teklić (od 67. Prtajin), Delić.

ŠIBENIK: Labrović, Pecolaj, Pandža (od 79. Fuštin), Antunović (od 46. Celić), Kukec, Musa, Prince, Barišić (od 64. Kendeš), Vukorepa, Bulat, Roca.

Odličnu utakmicu gledali smo na Poljudu. Hajduk II zasluženo je pobijedio do jučer vodeću momčad 2. HNL. Završilo je 2:0 uz veliki broj šansi pred vratima obiju momčadi. Bijeli su poveli nakon samo tridesetak sekundi. Lijepu akciju Ivana Delića završio je Tonio Teklić preciznim udarcem u donji lijevi kut Nediljka Labrovića. U 12. minuti prilika za povećanje vodstva, Dario Špikić prošao je po desnoj strani i uposlio Teklića u odličnoj poziciji, ali Šibenčani to blokiraju. Potom Marin Ljubić u dvije minute neutralizira opasne udarce Princea i Marka Bulata, a u 21. minuti nogom spašava gol nakon udarca Princea s 10 metara u situaciji jedan na jedan. Dvije odlične prilike za Hajduk II imao je i Špikić, no jednom je promašio, a drugi put obranio je Labrović. U 26. minuti Ljubić brani dobar pokušaj Davora Kukeca, a iz slične situacije na drugoj strani niti Anthony Kalik ne uspijeva savladati dobro postavljenog Labrovića.

U prvih 10 minuta drugog dijela obje ekipe stvaraju po jednu čistu priliku. Najprije Bulat odlično šutira s ruba kaznenog prostora, a Ljubić sjajnom paradom odbija u korner, a potom Delić lažnjakom vara dvojicu Šibenčana i šutira s 12 metara, ali tijelom šut blokira kapetan gostiju Martin Vukorepa. U 76. minuti sudac Ivan Matić je na intervenciju pomoćnika Dražena Pejića jedan kontakt Josipa Ciprića i Princea okarakterizirao prekršajem za najstrožu kaznu. Kukec je šutirao snažno u donji lijevi kut, ali Ljubić je čudesno obranio i lopta je od vratnice otišla u korner. Šlag na torti ove iznimno kvalitetne i uzbudljive utakmice bio je drugi pogodak bijelih u sudačkoj nadoknadi. Delić je još jednim uspješnim driblingom u šesnaestercu stvorio prostor za šut i s 15 metara zateresao mrežu gostiju za konačnih 2:0 i petu uzastopnu pobjedu momčadi trenera Marija Despotovića.