ŽNK Hajduk na uzvrat kvalifikacija za 1. HNLŽ putuje sa šest golova prednosti

22/5/2022 - 20:05 sati
ŽNK Hajduk - Utakmice
ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2
ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija 8:2

ŽNK Hajduk – ŽNK Viktorija 8:2  (4:1)
Kvalifikacije za popunu Prve HNLŽ 2022./2023.
Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb)
Strijelkinje: 1:0 Petković (13), 1:1 Puljašević (16), 2:1 Bakalar (32), 3:1 Petković (34), 4:1 Mišura (36), 4:2 Ostojić (57), 5:2 Milojević (61), 6:2 Petković (80), 7:2 Mišura (85), 8:2 Sušak (90+2).
Hajduk: Jonjić, Turkalj, Prskalo, Petković (od 86. Sušak), Bakalar, Mišura, Deranja, Milojević (od 75. Rusković), Patock (od 75. Borovac), Herceg, Kukavica

Igračice ŽNK Hajduk uvjerljivo su na Poljudu pobijedile ŽNK Viktoriju, u prvom od dva susreta koji izravno odlučuju o plasmanu u Prvu HNLŽ. U zanimljivoj utakmici s mnogo golova, Bijele su pobijedile rezultatom 8:2 i osigurale povoljan rezultat pred uzvrat u Slavonskom Brodu.

Prvu izglednu priliku na utakmici imala je Paula Petković u 11. minuti kada je šutirala s ruba kaznenog prostora, ali lopta prolazi pokraj gola. Ipak, dvije minute kasnije Petković zabija za vodstvo Bijelih nakon odličnog driblinga i asistencije Gwen Patock. Slavlje domaćih igračica nije dugo trajalo jer u 16. minuti Gabrijela Puljašević koristi pogrešku obrane i vraća utakmicu u neizvjesnost.

U 32. minuti Bijele dolaze do vodstva nakon majstorskog pogotka Ane Bakalar s 20 metara. Već u 34. minuti rezultat je 3:1 nakon pogotka Petković, a dvije minute kasnije Ozana Milojević oduzima loptu i pronalazi Antoniu Mišuru koja lijepo plasira loptu u gol.

U 57. minuti Lena Ostojić bježi svojim čuvaricama i zabija lijevom nogom za smanjenje vodstva na 4:2. Nakon primljenog pogotka trenerica Tamara Benković radi taktičke zamjene i osvježava momčad te Bijele dižu nivo svoje igre. Do kraja utakmice Hajdučice znatno povećavaju vodstvo: u 61. minuti Milojević vara čuvaricu i zabija iz blizine za 5:2, u 78. Petković ponovno zabija na krasnu asistenciju Mišure, u 85. Mišura upisuje svoj drugi pogodak nakon odličnog udarca iz daljine, a na samom kraju susreta, u 92. minuti, Laura Sušak postavlja konačni rezultat od 8:2.

Sljedećeg vikenda Bijele će odigrati uzvratnu utakmicu u Slavonskom Brodu.