Visoka pobjeda pionira i remi kadeta u Sesvetama

Utakmica 16. kola Prve HNL
Igralište: Sesvetski Kraljevec
Gledatelja: 200
Sudac: Luka Slišković (Zagreb)
Strijelci: 0:1  D. Brajković (23), 0:2 Kapulica (29), 0:3 Kapulica (31), 0:4 Sekulić (54), 0:5 Ivković (55), 1:5 Perković (57), 1:6 Šimić (61)

Hajduk: Dugeč, Hrgović (od 57. Ivanković), Katić (od 57. Begonja), Šimić, Šimičić (od 53. Arković), Ivković, Ivković, Pućo (od 42. Davidović), Kapulica (od 46. Božić), Duić (od 46. Sekulić), R. Brajković, D. Brajković.

Pioniri Bijelih pobijedili su na gostovanju Sesvete s uvjerljivih 6:1.  Već u prvoj minuti domaćin je ostao s igračem manje. Zbog grubog prekršaja Ivana Tomislava Marijana na Ninu Duiću, sudac Luka Slišković izvadio je i pokazao mu crveni karton. Momčad trenera Marka Sičića pitanje pobjednika riješila je u samo osam minuta. U periodu od 23. do 31. minute Bijeli su postigli tri pogotka, nakon Daniela Brajkovića koji je otključao domaću mrežu, dvostruki strijelac bio je Luka Kapulica. Bijeli su atraktivnom i kombinatornom igrom nastavili i u drugom poluvremenu, u kojem se mreža domaćeg vratara Lovre Hercega zatresla još tri puta, a strijelci su bili Diego Sekulić, Mate Ivković i Vito Šimić. Svi golovi bili su plod lijepih i kombinatornih akcija, uz vještu realizaciju. Počasni pogodak za domaćina postigao je Josip Perković u 57. minuti.

---
Kadeti: Sesvete – Hajduk  2:2 (1:0)
Sudac: Matej Horvat (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Kopić (21), 2:0 Miličević (64), 2:1 Petrović (75), 2:2 Bradarić (90-11 m)

Hajduk:
 Silić, Posinković, Pelivan, Bradarić, Letaj (od 56. Dominić), Krolo, Brkljača, Čuić (od 46. Vrcić), Želalić (od 46. Petrović), Škugor (od 55. Mihalinec), Jakir (od 46. Ravlić).

Vrlo uzbudljiva utakmica kadeta Sesveta i Hajduka završila je bez pobjednika. Domaćin je na odmor otišao s prednošću od 1:0, strijelac je u 21. minuti bio Deni Kopić. Momčad trenera Jure Srzića u drugi dio je s tri nova igrača energično krenula po izjednačenje, no unatoč nekoliko stvorenih prilika, Sesvete u 64. minuti preko Mate Miličevića dolaze do povećanja vodstva.

Nadu je Bijelima 15 minuta prije kraja vratio Mislav Petrović. Marko Brkljača je poslao upotrebljivu loptu s krila, a Petrović je dočekao na prvoj stativi i zakucao u mrežu. Bod je spašen u posljednjoj minuti susreta. Ivan Dominić je ubacio pred gol Sesveta, a Niko Mihalinec je nepropisno ometen u prihvaćanju lopte te je sudac Matej Horvat pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Luka Bradarić, koji je prevario domaćeg vratara Patrika Pršu i loptu plasirao u lijevi kut za konačnih 2:2.