Visoka pobjeda pionira Hajduka u Zaprešiću, kadeti osvojili bod

Utakmica 13. kola Prve HNL
Zaprešić
Igralište: Ivan Laljak Ivić
Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Žeravica (3), 0:2 Lončar (8), 0:3 Žeravica (12), 1:3 Lasan (18), 1:4 Ivković (34), 1:5 Reić (35), 1:6 Reić (51)

Hajduk: Šiško, Letunić (od 36. Bašić), Krstanović, Ivković, Vušković, Skelin (od 50 Kanaet), Hodak, Reić (od 53. Crnjak), Žunić (od 36. Butić), Lončar, Žeravica.

Pioniri Hajduka pobijedili su na gostovanju Inter s uvjerljivih 6:1. Sve je riješeno u prvih 12 minuta susreta kada su dvostruki strijelac Marino Žeravica i Lovre Lončar Bijele doveli do visokog vodstva od 3:0.

Nadu domaćoj momčadi vratio je u 18. minuti pogotkom Vito Lasan, ali minutu prije kraja prvog poluvremena Mate Ivković nakon povratne lopte Ivana Krstanovića s 18 metara precizno pogađa suprotni kut vrata Jakova Bilogrevića. Duje Reić je u sljedećoj minuti presjekao ubacivanje vratara rukom i s 20 metara iskosa pogodio bliži kut za 5:1.

U šestoj minuti nastavka Reić je svojim drugim pogotkom na asistenciju Lončara postavio konačan rezultat. Bijeli su zadržali dominaciju i u drugom dijelu, a najbliže sedmom pogotku bili su Luka Vušković nakon kornera u 60. minuti i Šimun Butić četiri minute kasnije, ali je njihove udarce uspio obraniti domaći vratar.

-

Kadeti: Inter – Hajduk 1:1 (1:0)
Zaprešić
Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Pavlica (26), 1:1 Vrcić (53)

Hajduk: Mišević, Đolonga, Hrgović, Jurić-Petrašilo, Goreta, Klarić-Kukuz, Šemiga, Brajković (od 76. Antunović), Nazor (od 76. Škorlić), Vrcić, Pukstas, Petrović (od 52. Obadić).

Kadeti su na gostovanju u Zaprešiću osvojili jedan bod. Inter je do vodstva došao u 26. minuti, kada je Marko Petar Pavlica svladao Luigija Miševića.

Ovim rezultatom otišlo se na odmor, a napori igrača Bijelih da u nastavku dođu do izjednačenja urodili su plodom u 53. minuti, kada je Jere Vrcić postavio konačnih 1:1.