Visoka pobjeda juniora na gostovanju kod Rudeša

1. HNL – 16. kolo
Igralište: Š.C. Rudeš
Gledatelja: 150
Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Lauš (26), 0:2 Brnić (34), 0:3 Brnić (37), 0:4 Giljanović (51), 1:4 Ostojić (74), 1:5 Čuić (89)

Hajduk: Sentić, Iličić (od 75. Mamut), Dellova, Vujčić, Kćira, Giljanović (od 75. Božić), Jurica (od 67. Kušeta), Čuić, Lauš (od 67. Buble), Tolaj (od 67. Biuk), Brnić (od 75. Nikl).

Hajdukovi juniori na gostovanju kod Rudeša ostvarili su visoku pobjedu od 5:1. Dugo su Bijeli lomili otpor svog domaćina, imali su inicijativu i nekoliko prilika preko Ivana Brnića i Blearta Tolaja. Momčad trenera Igora Tolića povela je u 26. Minuti. Brnić se našao u situaciji jedan na jedan, njegov šut obranio je domaći vratar Matija Bruči, a sve je pratio Tino Blaž Lauš koji je loptu pospremio u mrežu. Potom je s dva pogotka u tri minute Brnić praktički osigurao pobjedu svojoj momčadi. Brzonogi Hajdukov napadač jednom je bio priseban u situaciji kada je izašao sam pred vratara, a drugi put je lijepo primio jednu dijagonalu, poveo je loptu par koraka prema sredini i preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

U drugom poluvremenu Ivan Giljanović postigao je četvrti pogodak za Bijele, nakon jednog prekida bio je najviši u skoku i iz drugog pokušaja glavom pogodio protivnički gol. Posljednji pogodak Hajduka postigao je minutu prije kraja Mario Čuić, nakon lijepo odigranog duplog pasa. Rudeš je uglavnom prijetio iz prekida, a počasni gol domaći su postigli u 74. minuti, strijelac je bio Rafael Paul Ostojić.

Nakon ove pobjede Hajduk je na vrhu ljestvice s 39 bodova, nakon remija u Varaždinu drugoplasirana Lokomotiva ima 36, treći je s 35 i dvije utakmice manje Dinamo.