Uvjerljivo slavlje: Kadeti Hajduka pobijedili Dinama!

20/10/2018 - 14:35 sati
Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0
Kadeti: Hajduk - Dinamo 2:0

KADETI: Hajduk - Dinamo 2:0 (2:0)
Utakmica 9. kola Prve HNL
Igralište: Poljud
Gledatelja: 400
Sudac: Duje Strukan (Split)
Strijelci: 1:0 Biuk (11.), 2:0 Katuša (36.)

HAJDUK: Silić, Unušić, Pelivan (od 74. Vukman), Buljan (od 62. Krolo), Škaričić, Galić (od 74. Botica), Biuk (od 74. Telebar), Grabovac, Domančić (od 62. Miljanić), Ćubelić, Katuša (od 51. Topić).

Nakon pionira, slavlje u derbiju upisali su i kadeti Bijelih koji su zasluženo upisali sva tri boda u derbiju protiv Dinama. Uvjerljivu, dominantnu predstavu vidjeli smo od igrača Igora Tolića koji su na koncu pobijedili rezultatom 2:0, iako je, po broju kreiranih prilika, omjer mogao biti i veći u korist mladih hajdukovaca. Susret je bio riješen u prvom dijelu, a mrežu Zagrepčana načeo je Stipe Biuk u 11. minuti, dok je konačan ishod postavio David Katuša u 36. minuti ogleda.

Prvu prilika odmah na početku dvoboja, Marko Domančić se našao sam pred vratima Dinama nakon dodavanja Ivana Ćubelića, ali njegov udarac otišao je preko gola. Osam minuta kasnije Bijeli dolaze do vodstva. Katuša je prošao po desnoj strani i ubacio, a Biuk je dočekao loptu na drugoj stativi i iz blizine matirao nemoćnog Nikolu Čavlinu. Istu akciju vidjeli smo i u 16. minuti, ali vratar Dinama je ovaj put zaustavio pokušaj napadača Hajduka.

Gosti iz Zagreba su u 26. minuti pogodili vratnicu nakon udarca Jakova-Antona Vasilja. Do povećanja rezultata došlo je u 36. minuti utakmice, Domančić je odigrao u prostor za Katušu koji se sjurio prema Čavlini i zakucao loptu pod gredu za veliko slavlje Tolićevih igrača. Strijelac i asistent u redovima Bijelih mogao se ponovno proslaviti samo minutu kasnije, ali vratnica ga je spriječila da zaokruži ionako već fantastično poluvrijeme.

U drugom dijelu Tolićevi igrači su rutinirano držali vodstvo, imali još nekoliko sjajnih prigoda, ali Čavlina i nepreciznost mladih hajdukovaca spriječile su da pobjeda bude još uvjerljivija, a Zagrepčani su u oba današnja derbija na Poljudu ostali bez bodova i golova.