Uvjerljive pobjede pionira i kadeta u Varaždinu

Pioniri: Varaždin – Hajduk 1:4 (0:3)
Utakmica 15. kola Prve HNL
Stadion: Varteks
Sudac: Marko Đurđek (Turčin)
Strijelci: 0:1 Skelin (6), 0:2 Vušković (9), 0:3 Žeravica (20), 1:3 Hopek (61), 1:4 Lekaj (68)

Hajduk: Biočić, Hodak, Krstanović, Orlić (od 52. Marinović), Vušković, Skelin (od 58. Domazet), Butić (od 58. Crnjak), Reić, Lončar (od 52. Lekaj), Žeravica (od 45. Kuzmanić II), Kuzmanić.

Nakon gotovo četiri mjeseca nastavljena su natjecanja u 1. HNL pionira i kadeta. Hajdukovi pioniri ostvarili su uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Varaždinu, konačan rezultat bio je 1:4.

Igrači trenera Marka Sičića utakmicu su riješili u ranoj fazi, već u 20. minuti semafor je pokazivao 0:3. Prva dva pogotka Bijeli su postigli nakon prekida. U šestoj minuti je nakon ubačaja iz slobodnog udarca  Luka Vušković šutirao glavom, domaći vratar Benjamin Kovačić je uspio odbiti loptu, ali je najbliži bio Marino Skelin i zatresao mrežu za vodstvo gostiju. Samo tri minute kasnije, nakon kornera je opet do lopte došao Vušković i iz poluvoleja pogodio domaću mrežu. U 20. minuti priča je bila završena. Na asistenciju Lovre Lončara, Marino Žeravica postiže treći pogodak za Bijele.

Varaždin je jedini pogodak postigao u 71. minuti, a strijelac je bio Borna Hopek. Dvije minute prije kraja susreta, konačnih 1:4 postavio je Mateo Lekaj
-
Kadeti: Varaždin – Hajduk 0:4 (0:0)
Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)
Strijelci: 0:1 Antunović (52), 0:2 Vrcić (55), 0:3 Baturina (81), 0:4 Obadić (87)

Hajduk: Mišević, Đolonga, Hrgović, Jurić-Petrašilo, Goreta (od 78. Škorlić), Klarić-Kukuz (od 67. Obadić), Brajković (od 78. Baturina), Pukstas, Antunović (od 62. Šemiga), Capan (od 78. Zubanović), Vrcić (od 62. Nazor).

U utakmici kadeta, odluka o pobjedniku pala je tek u drugom poluvremenu. Igrači trenera Mislava Karoglana u prvom dijelu su u potpunosti dominirali, stvorili 5-6 velikih prilika i dva puta pogađali okvir gola, ali na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

U sedmoj minuti nastavka, Roko Brajković je presjekao loptu na protivničkoj polovici i uposlio Matu Antunovića, koji dovodi svoju momčad u vodstvo. Samo tri minute kasnije Jere Vrcić se našao na pravom mjestu i loptu snažnim udarcem poslao pod prečku nemoćnog domaćeg vratara Samuela Taradija.  U posljednjih 10 minuta Bijeli su potvrdili pobjedu s još dva pogotka - najprije je iz kontre poentirao Josip Baturina, a konačan rezultat postavio je Nikola Obadić