Uvjerljive pobjede pionira i kadeta u Čakovcu

Utakmica 2. kola Prve HNL
Igralište: SRC Mladost
Gledatelja: 120
Sudac: Marko Đurđek (Turčin)
Strijelci: 0:1 Šimić (6), 0:2 Sekulić (8), 0:3 R. Brajković (16), 0:4 Sekulić (21), 0:5 D. Brajković (35), 1:5 Vurušić (47-11 m), 1:6 Jurlin (57)

Hajduk: Buljan (od 36. Pelivan), Katić, Ivanković (od 36. Krstanović), Šimić (od 36. Kapulica), Arković, Šemiga (od 36. Šimičić), Duić, Jurlin, Sekulić (od 55. Pućo), R. Brajković (od 55. Hrgović), D. Brajković (od 36. Ivković).

Hajdukovi pioniri ostvarili su visoku pobjedu u Čakovcu na startu natjecanja u 1. HNL. Sve je odlučeno u prvom poluvremenu, a već u osmoj minuti na semaforu je svijetlilo 0:2. Bijeli su poveli nakon kornera, loptu je u mrežu s prve vratnice proslijedio Vito Šimić. Samo četiri minute kasnije Diego Sekulić lijepim udarcem sa 16 m je udvostručio vodstvo Hajduka. Domaći tada pokušavaju povećati pritisak i doći do smanjenja vodstva, ali iz kontre u 16. minuti Roko Brajković postiže i treći pogodak. Do poluvremena se u strijelce još jednom upisao Sekulić nakon precizne polukontre, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je udarcem s distance Daniel Brajković. U drugom dijelu trener Marko Sičić dao je priliku svim igračima s klupe, domaći su najprije smanjili visoko vodstvo Bijelih pogotkom Mihaela Vurušića s bijele točke, a Stipe Patrick Jurlin je u 57. minuti poentirao za konačnih 1:6.

Kadeti: Međimurje – Hajduk  0:6 (0:3)
Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec)
Strijelci: 0:1 Škugor (18), 0:2 Brkljača (26), 0:3 Škugor (43), 0:4 Telebar (68), 0:5 Brkljača (77), 0:6 Radovančić (84)

Hajduk: Silić, Posinković (od 46. Telebar), Letaj, Vukman, Pelivan (od 48. Vuko), Krolo (od 75. Čubelić), Škugor (od 59. Radovančić), Brkljača, Čuić (od 46. Mihalinec), Čengić, Petrović (od 59. Želalić).

I kadeti su sve riješili u prvih 45 minuta. Iako je domaćin na samom startu par puta zaprijetio iz prekida, igrači trenera Jure Srzića došli su do vodstva u 18. minuti. Lijepo je po lijevoj strani prošao Leonardo Petrović i pronašao Duju Škugora kojem nije bilo teško poentirati. Osam minuta kasnije strijelac je Marko Brkljača, nakon prekida loptu mu je glavom lijepo spustio Filip Čuić, a bijela 'osmica' je sa 14 m loptu zakucala u mrežu. U prvom dijelu još jednom se u strijelce upisao Škugor, akcija je bila kopija one u 18. minuti, ali je ovog puta asistent bio Brkljača. Ovaj igrač u drugom poluvremenu se po drugi put upisao u strijelce lijepim šutem u suprotne rašlje, a precizna su bila i dvojica igrača koja su ušla u igru u nastavku -  Davor Telebar nakon duplog pasa s Ivanom-Lukom Želalićem i Paolo Radovančić preciznim udarcem sa 16 m.