Uvjerljive pobjede pionira i kadeta protiv Međimurja

8/12/2019 - 19:15 sati

PIONIRI: Hajduk - Međimurje 4:0 (1:0)
Utakmica 15. kola Prve HNL
Sudac: Ante Terzić (Split)

Strijelci: 1:0 Katić (22.), 2:0 R. Brajković (43.), 3:0 Sekulić (44.), 4:0 Duić (47.)

Hajduk: Buljan (od 55. Pelivan), Katić, Ivanković (od 36. Begonja), Šimić, Šimičić (od 48. Franić), Šemiga, Pućo (od 42. Duić), Jurlin, Sekulić (od 48. Božić), R. Brajković (od 48. Davidović), D. Brajković od 42. Ivković.

Hajdukovi pioniri uvjerljivo su stigli do jedanaeste pobjede u ovoj sezoni u dvoboju s Međimurjem koji je odigran u nedjelju popodne na pomoćnom terenu Poljuda. Momčad Marka Sičića dominirala je tijekom cijelog susreta i zasluženo stigla do visoke pobjede od 4:0.

Od samog početka Bijeli su imali terensku inicijativu, vidjeli smo dvije dobre prilike u prvih petnaestak minuta, dva puta zaprijetio je Leo Pućo, a zatim se u dobroj situaciji našao i Diego Sekulić. Ipak, prvi gol pao je u 22. minuti, Roko Brajković je asistirao, a mrežu je zatresao Ivan Katić

Nakon vodstva Bijeli su nastavili dominirati, ali tek početkom drugog uspjeli su potpuno prelomiti utakmicu i riješiti pitanje pobjednika. U samo pet minuta razmaka Hajduk postiže tri pogotka. Najprije je Roko Brajković lijepim udarcem s dvadesetak metara iskosa povisio na 2:0, da bi već u sljedećem napadu Sekulić nakon sjajne akcije Bijelih poentirao na asistenciju Stipe Patricka Jurlina. Posljednji pogodak na utakmici postigao je Nino Duić u 47. minuti pogodivši suprotni vratarev kut nakon dubinskog proigravanja Sekulića.

KADETI: Hajduk - Međimurje 8:0 (3:0)
15. kolo Prve HNL
Sudac: Jelena Pejković (Split)

Strijelci: 1:0 Škugor (30.), 2:0 Pelivan (32.), 3:0 Škugor (41.), 4:0 Škugor (54.), 5:0 Prpić (67.), 6:0 Želalić (70.), 7:0 Želalić (75.), 8:0 Čuić (82.)

Hajduk: Mišević, Telebar (od 61. Posinković), Dominić (od 61. Letaj), Pelivan (od 46. Vukman), Prpić, Čengić (od 61. Jakir), Mihalinec (od 61. Želalić), Brkljača, Čuić, Ćubelić, Škugor (od 61. Radovančić).

Još uvjerljiviju pobjedu izborili su kadeti, čak osam puta pogodili su igrači Jure Srzića mrežu Međimurja, dok su svoju sačuvali netaknutom.

Nije potrebno posebno isticati kako se razvijala ova utakmica, treba tek pohvaliti goste iz Međimurja koji su se tijekom cijelog susreta pokušavali nadigravati s Bijelima stoga je i to jedan od razloga njihovog visokog poraza.

Već u prvom poluvremenu Hajduk je vodio s 3:0, mrežu gostiju načeo je Duje Škugor u 30. minuti, zatim se ubrzo u strijelce upisao i Robert Pelivan da bi Škugor pred kraj prvog dijela još jednom poentirao. Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu isti igrač je zaokružio svoj učinak postigavši pogodak za 4:0, ujedno upisavši hat-trick.

Pogodak za 5:0 djelo je Dominika Prpića, nakon njega dva puta u strijelce se upisao Ivano-Luka Želalić, a točku na ovu utakmicu stavio je Filip Čuić pogotkom za konačnih 8:0.