Uvjerljive pobjede pionira i kadeta nad Međimurjem

15/5/2022 - 15:49 sati

PIONIRI: Hajduk – Međimurje 6:0 (2:0)
HNL – 24. kolo
Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice)
Strijelci: 1:0 Bartulović (6.), 2:0 Mušura (31.), 3:0 Šupić (47.), 4:0 Radman (59. - 11m), 5:0 Radman (63.), 6:0 Bistre (69.)

Hajduk: Pocrnjić, Dobronić (od 54. Radoš), Pedisić, Bartulović, Mlačić, Vojvodić, Bistre, Brnada, Šupić (od 54. Ivanišević Dvornik), Radman, Mušura (od 44. Pranić).

U 24. kolu HNL za pionire, na pomoćnom terenu stadiona Poljud pioniri Hajduka pobijedili su Međimurje. rezultatom 6:0. Pioniri Hajduka trenutno zauzimaju treće mjesto prvenstvene ljestvice s 60 bodova, bod manje od drugoplasiranog Dinama te tri boda manje od vodećeg Osijeka s kojim se susreću u sljedećem kolu na domaćem terenu.

Već u šestoj minuti Hajduk dolazi do vodstva preko Ante Bartulovića koji zabija glavom nakon odlično izvedenog kornera. U 12. minuti Bijeli su mogli i do povećanja vodstva, dobro je pucao iz blizine David   Brnada, ali još bolje brani vratar gostiju Noah PerasGosti su imali izglednu priliku za izjednačenje u 21. minuti. Fran Vugrinec koji se pokazao kao najbolji igrač Međimurja u prvih dvadeset minuta, silovito puca po golu, ali Ivan Pocrnjić odlično brani. U 31. minuti Stipe Mišura lijepo zabija za povećanje vodstva na 2:0. Davor Bistre je poslao dubinsku loptu, naizgled nedostižnu, ali Mišura je u punom trku uspijeva stići i lagano plasirati u mrežu gostujuće ekipe.

U drugom poluvremenu Bijeli zadržavaju kontrolu nad utakmicom te nastavljaju dominaciju iz prvog dijela. U 43. minuti udarac Bistre iz daljine vratar gostiju Peras lijepo brani i izbija u korner nakon kojeg Roko Vojvodić puca glavom, ali Peras je opet na mjestu.  U 47. minuti Hajduk povećava vodstvo na 3:0. Roko Šupić je primio loptu na rubu šesnaesterca, predriblao svog braniča i pogodio golmanov suprotni kut. Nakon prekršaja u kaznenom prostoru, Bijeli su izborili udarac s 11 m koji Josip Radman sigurno realizira i povisuje vodstvo na 4:0.

U 63. minuti Radman dolazi do svog drugog pogotka na utakmici. Nakon ubačaja Duje Pranića, Radman lijepo poentira za povećanje vodstva na 5:0. Na samom kraju utakmice, u 69. minuti, Bistre precizno šutira iz blizine te se upisuje u strijelce i postavlja konačan rezultat od 6:0.

-

KADETI: Hajduk – Međimurje 9:0  (7:0)
Sudac: Renato Lacić (Split)
Strijelci: 1:0 Antunović (3.), 2:0 Reić (11.), 3:0 Lončar (14.), 4:0 Lončar (23.), 5:0 Vušković (30.), 6:0 Antunović (31.), 7:0 Prusina (34.), 8:0 Antunović (47.), 9:0 Lončar (55.)

Hajduk: Bezeljak (od 69. Šiško), Hodak (od 56. Hrgović), Krstanović (od 56. Božić), Vušković (od 46. Begonja), Pavić, Ćalušić, Antunović, Reić (od 46. Kavelj), Duić, Lončar (od 56. Bobanović), Prusina (od 56. Kuvačić).

U sklopu 24. kola kadetske HNL susreli su se Hajduk i Međimurje. Bijeli su pobjedili rezultatom 9:0 i trenutno drže treće mjesto prvenstvene tablice s 50 bodova dok je Međimurje posljednje sa 17.

Bijeli dolaze do vodstva već u trećoj minuti, kada Karlo Antunović zabija na asistenciju Nina Duića.  U 11. minuti Duić je poveo akciju, poslao loptu u prostor za Duju Reića koji prolazi svog čuvara i zabija u rašlje za povećanje Hajdukovog vodstva na 2:0. U 13. i 23. minuti Lovre Lončar odlično poentira i povećava vodstvo Hajduka. Nakon kornera u 30. minuti Bijeli nastavljaju dominaciju te Luka Vušković zabija glavom nakon kornera i povisuje vodstvo na 5:0. Već minutu kasnije Bijeli vode 6:0 nakondrugog pogotka Antunovića.

U 34. minuti se i mladi reprezentativac BiH Ante Prusina upisuje među strijelce i povećava rezultat na 7:0. Na početku drugog poluvremena svoje treće pogotke na ovoj utakmici su zabili Antunović u 47. te Lončar u 55 i osigurali uvjerljivu pobjedu od 9:0.