Uvjerljiva pobjeda ŽNK Hajduk protiv ŽNK Viktorija

ŽNK Hajduk - Utakmice

ŽNK Hajduk - ŽNK Viktorija  11:1 (4:1)
Prva HNLŽ - Liga za ostanak
Sudac: Karlo Marić (Split)
Strijelkinje: 0:1  Ostojić (4), 1:1 Turkalj (9), 2:1 Bagarić (26), 3:1 Vlastelica (29), 4:1 Bakalar (37), 5:1 Turkalj (52), 6:1 Petković (60), 7:1 Grebenar (64), 8:1 Grebenar (70), 9:1 Grebenar (70), 10:1 Milojević (88), 11:1 Deranja (89)

Hajduk: Prljević, Prskalo (od 79. Kapitanović), Turkalj, Grebenar (od 79. Matić), Brnić,  Nedeva (od 52. Čikotić), Bakalar, Vlastelica (od 46. Petković) , Bagarić (od 60. Milojević), Deranja,  Mišura.

Nogometašice Hajduka na startu Lige za ostanak ostvarile su uvjerljivu pobjedu protiv ŽNK Viktorija.  Trenerica Tamara Benković poštedjela je nekoliko igračica koje se oporavljaju od lakših ozljeda, ali i pomlađena ekipa bez većih problema je svladava posljednje plasiranu Viktoriju, koja je doputovala bez rezervi.

Gošće su na samom startu iznenađujuće povele pogotkom Lene Ostojić, ali Bijele su brzo uzvratile. Kapetanica Marija Turkalj pogodila je u 9. minuti za izjednačenje, a onda su Branka Bagarić i Laura Vlastelica u četiri minute s dva pogotka dovele Hajduk u opipljivu prednost. Andrea Grebenar asistirala je kod trećeg, a potom i kod četvrtog pogotka koji je u 37. minuti postigla Ana Bakalar

Seerija golova nastavila se i u drugom poluvremenu. Drugi put mrežu Lane Višić najprije je zatresla Turkalj udarcem iz okreta u malu mrežicu, a potom glavom i Paula Petković, koja je ušla u igru u nastavku. Nakon dvije asistencije, u drugom dijelu Grebenar postiže i tri pogotka, a a seriju su u samoj završnici zatvorile Ozana Milojević i Mia Deranja.

Lijepo je istaknuti da je uz niz mladih igračica u redovima Hajduka, na ovoj utakmici debitirala Marijeta Čikotić rođena 2007. godine. U drugom kolu ŽNK Hajduk iduće nedjelje gostuje u Rijeci.