Uvjerljiva pobjeda juniora protiv Istre 1961

13/4/2019 - 14:42 sati
Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961Pobjeda juniora protiv Istre 1961
Pobjeda juniora protiv Istre 1961

JUNIORI: Hajduk - Istra 1961 6:2 (4:2)
Utakmica 21. kola Prve HNL
Sudac: Lukša Klaić (Konavle)

Strijelci: 0:1 Dujmović (9), 1:1 Šarić 11m (23), 1:2 Perić-Komšić (30), 2:2 Tolaj (32), 3:2 Buble (36), 4:2 Tolaj (41), 5:2 Brnić (64) 6:2 (74).

Hajduk: Runje, Iličić (od 46. Mamut), Giljanović, Šarić (od 71. Belančić), Buble (od 71. Rončević), Kosić (od 71. Unušić), Tolaj (od 46. Brnić), Jenjić, Kćira, Martinović (od 53. Nikl), Dellova.

Hajdukovi juniori s uvjerljivih 6:2 svladali su Istru 1961 na Poljudu u 21. kolu Prve HNL. U vrlo efikasnoj utakmici u kojoj smo vidjeli osam pogodaka, a moglo ih je biti barem još toliko, momčad Igora Tolića potpuno zasluženo osvojila je tri boda.

Početak utakmice nije bio idealan za Bijele koji su dominirali, međutim gosti su uspjeli zabiti dva pogotka iz praktički jedine tri šanse koje su stvorili na utakmici. Već u 9. minuti Mario Dujmović je nakon ubačaja s lijeve strane pogodio za vodstvo Istre 1961, da bi iz poravnanje u 23. minuti Hajduku donio Ivan Šarić iz kaznenog udarca kojeg je prethodno izborio Bruno Jenjić

Bijeli su dominirali, stvarali šanse u prvih pola sata utakmice, ali opet su gosti stigli u vodstvo u 30. minuti. Robert Perić-Komšić je primio jednu loptu na 14 metara, a zatim silovitim udarcem zabio vrlo lijep pogodak pod samu gredu. Nemoćan je bio Hajdukov vratar Roko Runje

Hajduk je nastavio stvarati prigode što je rezultiralo novim izjednačenjem već u 30. minuti. Bleart Tolaj je dobio upotrebljivu loptu u prostor, spretno je prošao vratara gostiju koji je pokušao presjeći dodavanje i neometano poentirao u nebranjena vrata za 2:2.

U 36. minuti Bijeli prvi put dolaze do vodstva, lijepo su kombinirali Šarić i Luka Buble na vrhu kaznenog prostora, odigrali su dupli pas, a Buble se zatim oslobađa svog čuvara na 10 metara i neobranjivo pogađa desni kut mreže Tonyja Macana

U 42. minuti Šarić je proigrao Tolaja koji pogađa s 12 metara iskosa i svojim drugim pogotkom povećava prednost Hajduka.

U nastavku se ritam utakmice malo primirio, Hajduk je stvorio još barem pet ili šest odličnih šansi, a dvije od njih okončane su pogotkom. Najljepši potez utakmice vidjeli smo u 64. minuti kada je Šarić s 20 metara prebacio cijelu obranu gostiju, natrčao je Ivan Brnić te iz voleja s 13 metara zakucao loptu u mrežu za 5:2.

Točku na ovu utakmicu i zasluženu pobjedu Bijelih stavio je Bruno Jenjić u 74. minuti realiziravši drugi kazneni udarac kojeg je prethodno izborio Mateo Nikl