Uvjerljiva pobjeda juniora Hajduka protiv Istre 1961

Utakmica 7. kola 1. HNL
Igralište: Poljud
Gledatelja: 40
Sudac: Marino Majstrović (Split)

Strijelci: 1:0 Ljubičić (21-11 m), 2:0 Ljubičić  (47), 3:0 Ljubičić (60), 4:0 Petrović (67), 5:0 Biuk (69)

Hajduk: Perić, Posinković (od 65. Dominić), Letaj, Ljubičić, Ćubelić (od 71. Brkljača), Domančić (od 65. Petrović), Pelivan (od 71. Buljan), Krolo (od 65. Botica), Lazar, Biuk (od 71. Mamić), Bradarić.

Hajdukovi juniori ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu u 1. HNL. Momčad trenera Marijana  Budimira pobijedila je na pomoćnom terenu stadiona Poljud Istru 1961 s uvjerljivih 5:0.

Bijeli su dobro ušli u utakmicu, igralo se živo i kombinatorno, ali gosti su u prvih 20 minuta pružili dosta dobar otpor. U 21. minuti Hajduk je došao u vodstvo nakon što je jedan duel u šesnaestercu gostiju sudac Marino Majstrović okarakterizirao prekršajem za najstrožu kaznu. S bijele točke siguran je bio Marin Ljubičić koji je loptu poslao u gornji lijevi kut.

S 1:0 se otišlo na odmor, a onda je Ljubičić s još dva pogotka omogućio mirnu završnicu za domaće. Najprije je u 47. minuti lijepo skočio na centaršut Stipe Biuka i loptu glavom  s pet metara sproveo u mrežu, a potom je 13 minuta kasnije u situaciji jedan na jedan elegantno zaobišao gostujućeg čuvara mreže Jana Paus-Kunšta i loptu smjestio u gol.

Nastavili su Bijeli s tečnom i kombinatornom igrom, a to je rezultiralo s još dva gola u mreži Istre 1961. Leonardo Petrović ušao je u igru u 65. minuti, a samo dvije minute kasnije je lijepo poslužen od Ivana Ćubelića iskosa snažnim udarcem zatresao gostujuću mrežu. Konačan rezultat postigao je u 69. minuti Biuk, čiji snažan udarac se odbio od bloka i prevario nemoćnog čuvara mreže gostiju.