Datum: 25/8/2019
Uvjerljiva pobjeda Hajduka II protiv Kustošije

25/8/2019 - 19:15 sati
Hajduk II - Utakmice
Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0Hajduk II - Kustošija 4:0
Hajduk II - Kustošija 4:0

HAJDUK II  - KUSTOŠIJA  4:0 (2:0)
2. HNL – 2. kolo
Stadion: Poljud
Gledatelja: 150
Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica)
Strijelci: 1:0 Šego (20), 2:0 Bajić (45), 3:0 Blagaić (54), 4:0 Blagaić (90)

HAJDUK II: Matijaš, Ciprić, Batarelo, Radić, Ševelj, Skorup, Pršir (od 72. Kosić), Blagaić, Bajić (od 69. Brnić), Kreković, Šego (od 76. Šarić).

KUSTOŠIJA: Radelić-Žarkov, Deak, Pavković, Šušković-Jakopac, Đaković (od 69. Bilić), Kulenović, Jugović, Rihtar (od 46. Cimenti), Ntchamda, Jurčec (od 46. Mrkonjić), Ljubanović.

Hajduk II je uvjerljivo pobijedio Kustošiju u drugom kolu 2. HNL. Utakmica je počela malom svečanošću, mladi napadač Hajduka II Ivan Šarić dobio je priznanje kao najbolji strijelac juniorske 1. HNL u prošloj sezoni.

Bijeli su na Poljudu bili dominantni od prve minute i slavili s uvjerljivih 4:0. Prvu priliku igrači trenera Marija Despotovića imali su u 18. minuti, ubacio je Dino Skorup s lijeve strane, a gostujući vratar Darijan Radelić Žarkov krajnjim naporom je udarac Jakova Blagaića glavom odbio u korner. Dvije minute kasnije ipak se trese mreža gostiju,  Ivica Batarelo je odigrao dubinsku loptu za Michelea Šegu, koji je elegantno prebacio istrčalog vratara gostiju. Prvu priliku gosti su imali iz prekida u 30. minuti, ali Josip Ciprić je intervenirao na gol liniji i otklonio opasnost.

U posljednjoj minuti prvog dijela Hajduk II je povećao vodstvo, Jurica Pršir je bio asistent, a Jurica Bajić je s desetak metara efektno pogodio lijeve rašlje. Bio je to treći pogodak Bajića u ovom prvenstvu. Odličnu igru u današnjoj utakmici Jakov Blagaić okrunio je prekrasnim pogotkom u 54. minuti za 3:0. Hajdukov reprezentativac dobio je loptu na rubu šesnaesterca s lijeve strane i efektno pogodio suprotni kut. Najveću priliku gosti su imali u 64. minuti, kada je u šesnaestercu oboren Ntchamda što je rezultiralo udarcem s bijele točke. Kapetan Igor Jugović snažno je šutirao u desni kut, ali je Davor Matijaš odlično obranio. Konačnih 4:0 postavio je Blagaić nakon lijepe akcije i duplog pasa s Leonom Krekovićem.

U sljedećem kolu druga momčad Hajduka u nedjelju 1. rujna gostuje u Zmijavcima kod vodeće Croatije.