Uvjerljiva pobjeda Bijelih protiv ŽNK Donat

ŽNK Hajduk - Utakmice

ŽNK Hajduk – ŽNK Donat  (5:0)   (2:0)
13. kolo HNLŽ
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelkinje: 1:0 Bakalar (9-11 m), 2:0 Bakalar (44), 3:0 Bagarić (60), 4:0 Vlajčević (69), 5:0 Vlastelica (86)
Hajduk: Jonjić, Prskalo (od 70. Turkalj), Nedeva, Grebenar, Herceg, Čanjevac (od 70. Dugandžić), Mišura, Bakalar, Kukavica (od 82. Vlastelica), Patock (od 55. Bagarić), Petković (od 55. Vlajčević).

Nogometašice Hajduka još jednom su bile vrlo uvjerlive na Poljudu i pobijedile ŽNK Donat s 5:0. Gošće su se dobro držale u prvom poluvremenu i do posljednje minute uz nekoliko stvorenih prilika imale minimalni zaostatak, zahvaljujući pogotku Ane Bakalar iz jedanaesterca. No kada je minutu prije kraja Bakalar još jednom efektnim lobom svladala Nensi Adamović, bilo je jasno da bodovi ostaju u Splitu.

U drugom dijelu igračice trenerice Tamare  Benković ubacile su u višu brzinu i golovima igračica s klupe došle do visokih 5:0. Branka Bagarić bombom od prečke postigla je svoj prvi pogodak u bijelom dresu, a kraj su također efektnim potezima zasladile dvije igračice koje su budućnost kluba - najmlađa Ivana Vlajčević i tek nešto starija Laura Vlastelica

U srijedu Bijele očekuje zaostala utakmica protiv ŽNK Agram, koja će odlučiti o tome tko će u Ligu za prvaka.