• Kiš 55Tomičić
  • Mujan 85Mikanović 87

Treneri

Kruno Jurčić - Igor Tudor

Lutrija penala je odlučila, Dinamo je poslije boljeg izvođenja kaznenih udaraca osvojio prvi trofej u novoj sezoni. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, bez pobjednika, pristupilo se tada seriji penala, junak tog dijela bio je vratar Dinama Pablo Migliore. Kapetan Goran Jozinović je promašio, Ivanu Tomičiću je Migliore obranio, dovoljno za pobjedu Modrih. Siguran je za Bijele bio Avdija Vršajević, za domaćine redom Josip Šimunić, Duje Čop, Alen Halilović i Domagoj Antolić.

A do penala se došlo nakon 1:1 u 90 minuta igre, poveli su domaćini u prvom, izjednačili gosti u drugom dijelu. Prvu akciju vidjeli smo u 2. minuti, krenula je od Gorana Milovića, jednog od najboljih akreta ove utakmice, preko još uvijek 17-godišnjeg Tonća Mujana, ubacio je Vršajević s desnog boka, Migliore je već tada pokazao da će biti sigurna karika na Dinamovim vratima. Jednako siguran je i s druge strane bio Lovre Kalinić, pucao mu je u 5. minuti s 20-ak metara Arijan Ademi.

Igrala je ova vrlo mlada momčad Hajduka vrlo disciplinirano, u formaciji 4-3-3 sa značajnim posjedom lopte, kombinatorno, težili su igri, nadigravanju, nadmudrivanju sa značajno iskusnijim internacionalcima koji nose Dinamov dres. U 13-oj smo minuti nakon prekida vidjeli pokušaj Mujana, nije bilo opasnosti po Migliorea. Zato je samo četiri minute kasnije 18-godišnji Mario Pašalić imao prigodu utakmice, primio je poklon Dinamove obrane, našao se sam ispred Migliorea, pucao sa desetak metara, no točno u vratara. El Arbi Hillel Soudani s jedne i Junior Fernandes s druge iskusna su pojačanja modre svlačionice koja su i ovoj utakmici pokazivala kvalitetu, no nisu uspjeli zabiti. U 29-oj je minuti Soudani imao najbolju prigodu, sjurio se iskosa prema Kaliniću, pucao s osam metara, no neprecizno. Zato je precizan bio Čop u 34-oj nakon lijepe akcije kroz srce Hajdukove obrane, zabio je Kaliniću udarcem s 15-ak metara kad se našao s njim “jedan na jedan”. Imao je i Fernandes svoju stopostotnu prigodu u pretposljednjoj minuti prvog dijela, krenuo je sam prema Kaliniću, no obranio je vratar Bijelih. Kalinić je i u sljedećem napadu izvrsno reagirao, istrčao na 18 metara i izbio ispred Soudanija.

I u nastavku je Hajdukova zadnja linija bila najčešće u posjedu lopte, a Dinamo je bio najopasniji preko toliko spominjanih Soudanija i Fernandesa, te Čopa. No, u 60-oj smo vidjeli najbolju prigodu do tada u nastavku, Jozinović je krenuo iskosa prema Miglioreu, pucao snažno s 12 metara, ali su uklizali Dinamovi igrači, lopta je zatresla mrežu, ali s vanjske strane, samo za korner… Uzvratio je izvrsnom prigodom Čop sedam minuta kasnije, pucao iskosa sa sedam metara, preko vrata. A u 75-oj je Addy u kaznenom prostoru srušio Jeana Evrarda Kouassija, Mijo Caktaš je siguran bio sa 11 metara…

Do kraja nismo vidjeli izglednijih prigoda, obojica trenera su mijenjala, rezultat na semaforu je ostao 1:1… Dinamo je u izvođenju penala potom bio s(p)retniji i osigurao Superkup.