Subašićeve 133 za Hajduk: Tri trofeja, 59 puta bez primljenog pogotka, preko 11 tisuća minuta

30/5/2023 - 15:26 sati
Prva momčad

Danijel Subašić oprostio se od aktivnog igranja nogometa u posljednjoj utakmici sezone u kojoj je Hajduk pobijedio Šibenik na Poljudu rezultatom 3:0. Na oproštaju od bogate karijere Suba je poveo momčad kao kapetan i branio je, simbolično do 24. minute susreta, u čast svom velikom prijatelju, tragično stradalom nogometašu Hrvoju Ćustiću koji je preminuo u 24 godini života.

Subašić je nogometnu karijeru započeo u rodnom Zadru, a u Hajduk je prešao 2008. godine te se zadržao na Poljudu sve do prelaska u Monaco 2012. godine, a potom se opet vratio u Split u rujnu 2021. godine. U karijeri je branio samo za tri kluba - Zadar, Hajduk i Monaco.

Za Bijele je debitirao 17. srpnja 2008. godine pod vodstvom trenera Gorana Vučevića u 4:0 pobjedi protiv malteške Birkirkare u susretu 1. pretkola tadašnjeg Kupa UEFA. U dva navrata za Hajduk je upisao ukupno 133 službene utakmice, odnosno 11 795 minuta. Nastup protiv Šibenika bio mu je ujedno i jubilarni 100. prvenstveni nastup u Hajdukovom dresu.

Od spomenuta 133 službena nastupa, njih 59 završio je bez primljenog pogotka. Najduže razdoblje bez primljenog pogotka ostvario je u sezoni 2009/2010., a iznosilo je 548 minuta ili pet utakmica za redom.

Za Hajduk je najviše puta branio u derbijima protiv Dinama - ukupno 12 puta. Jedanaest nastupa upisao je u utakmica protiv Zagreba, 10 protiv Šibenika, 9 protiv Cibalije, Rijeke, i Slaven Belupa...

Senijad Ibričić i Mario Maloča su suigrači s kojima je igrao najčešće, s prvim je zajedno igrao 92, a s drugi 91 utakmica.

Subašić je s Hajdukom osvojio tri trofeja Hrvatskog nogometnog kupa u sezonama: 2009/2010., 2021/2022. i 2022./2023.