Što se promijenilo od Uniree do Varaždina?

10/4/2011 - 11:02 sati

Zanimljivo je usporediti početnih 11 Hajduka iz nekih ovesezonskih utakmica koje su osigurale splitskim navijačima dijametralno suprotna raspoloženja. I dok su u posljednjem dvoboju, ovom varaždinskom (3:0), na ne tako davne uspjehe Bijelih podsjećali samo navijači koji su u tradicionalno velikom broju pohodili još jedno gostovanje najdražeg kluba, te ih pjesmom i podrškom tijekom baš svih 90 minuta pokušali gurnuti u nešto bolje od onoga čemu smo bili svjedoci, vratimo li se u kolovoz ili rujan prošle godine sve je izgledalo značajno drukčije. Pa i momčadi koje su tada krenule u euro-avanturu koja se na kraju u premijernoj sezoni Europske lige, bez obzira na kasnija događanja, sigurno može ocijeniti pozitivnom.

Dugo će se još pamtiti ona veličanstvena pobjeda nad Unireom od 4:1 koja je, praktički, potpuno otvorila vrata Bijelima na putu prema Europskoj ligi. Čak će i u dužem sjećanju ostati trijumf nad Anderlechtom i pobjeda izborena golom u posljednjim sekundama... Usporedimo li upravo te dvije utakmice s ovom varaždinskom, ne samo rezultatski, već i s kadrom s kojim se krenulo u dvoboje, uočit će se također značajne razlike. Iz kadra kojeg je jučer na raspolaganju imao trener Goran Vučević za početnih 11 protiv Varaždina, samo po četvorica su krenula od prve minute protiv Uniree, odnosno Anderlechta...

19. kolovoza 2010.: Hajduk - Unirea 4:1
Početnih 11: Radošević, Oremuš, J. Buljat, Maloča, Strinić, Tomasov, Andrić, Trebotić, Anas, Ibričić, Vukušić

30. rujna 2010.: Hajduk - Anderlecht 1:0
Početnih 11: Subašić, Maloča, Vejić, J. Buljat, Strinić, Brkljača, M. Ljubičić, Tomasov, Ibričić, Anas, Vukušić

9. travnja 2011.: Varaždin - Hajduk 3:0
Početnih 11: Subašić, Oremuš, Maloča, Jonjić, Jozinović, Andrić, M. Ljubičić, K. Ljubičić, Sačer, Vukušić, Tičinović