Suci: MARIJO STRAHONJA (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar); Marko Matoc (Zaprešić)
Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5

13/7/2013 - 19:45 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Zadar - Hajduk (Stanovi, 13.07. - 1:5)"
Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5Stanovi: Zadar - Hajduk 1:5

Ferdo Milin - Igor Tudor

Fantastično je najmlađa momčad MAXtv Prve lige otvorila sezonu! "Petardom" u gostima! Pet komada zabili su redom sve tići Igora Tudora! "Cijela momčad je zaslužila slaviti, ne bih želio isticati pojedince" – govorio je nakon uvjerljivih 1:5 protiv Zadra u prepunim Stanovima (dojma smo da je možda bilo čak i više gledatelja nego predviđenih mjesta) trener Bijelih Tudor. Tomislav Kiš dvaput, pa njegov vršnjak 19-godišnjak Jean Evrard Kouassi, potom Mario Pašalić, sa svojim prvijencem (rođen 1995. godine), te Marko Bencun… Ples bilih tića u ljepotici sparne zadarske noći, kao najbolja moguća uvertira jedne od najjačih domaćih Liga koja je pred nama.

Bez obzira što su bili bez Franka Andrijaševića, Mije Caktaša i Antona Maglice, Hajdukovi tinejdžeri i tek poneki stariji, iskusniji suigrač, krenuli su odlučno od prve minute protiv Zadrana koji su brzo osjetili svu žestinu i kombinatoriku splitske momčadi. "Podsjetili su me na Juve!" – ponovio je dvaput pred svitom novinara u Stanovima trener Zadra Ferdo Milin nakon ove partije Hajdukove momčadi. "Bili su bili fenomenalni!" – prisnažio je svojem treneru profesor Josip Bepo Bajlo.

Već u četvrtoj su minuti hajdukovci stvorili akciju koja je najavila golijadu, u posljednji trenutak su domaćini izbili ispred Kouassija koji bi se našao u stopostotnoj prigodi. Hajduk je imao puno više loptu u nogama, kombinirao, igralo se praktički najvećim dijelom utakmice na polovici domaćina. Mislav Anđelković je pokušao Kiša izbaciti u novu prigodu, uspjeli su i to obraniti Zadrani. Pritiskali su Bijeli, Kouassi i Avdija Vršajević su zaprijetili akcijom u 19-oj, domaćini su zamalo sami sebi zabili minutu kasnije. Josip Ivančić je s druge strane uputio prvi zadarski udarac, nije bio precizan, ali je očito bio motivirajući za – Hajduk. Samo tri minute kasnije lijepu su akciju složili hajdukovci, na kraju je egzekutor bio – Kiš! Odmah podno Torcide! Kišov nagoviještaj kiše golova! Nakon vodstva, nastavilo se igrati samo podno Torcide, pred vratima Zadra, osamnaestogodišnji Tonći Mujan i Kiš su umalo zaprijetili u 33-oj, dosuđeno je zaleđe, no samo minutu kasnije ponovno se zatresla mreža! Kouassi je pucao iskosa, lopta je stigla do Kiša koji svaku svoju prigodu pretvara u zgoditak! Opet Kiš pet minuta kasnije pred vratima Zadra, s vršnjakom Kouassijem je nadigao obranu domaćina, no vratar Tomo Gluić je uhvatio loptu ispred Mujana. U iščekivanju kraja prvog dijela uspjeli su Zadrani nakratko vratiti utakmicu u rezultatsku neizvjesnost, iz pozicije koja ozbiljno miriše na zaleđe zabio je iskusni “lisac” Želimir Terkeš.

A u drugom dijelu, kao da je taj zgoditak Zadra još više "naljutio" Bijele. Igralo se isključivo pred vratima Gluića, s druge strane vratar Lovre Kalinić ugodno je mogao pratiti drugih 45 minuta u društvu Torcide koja je praktički odmah iza njegovih leđa. Prvi je u 49-oj zaprijetio Tino Sušić, uhvatio je Gluić loptu. S druge strane je Marin Con pucao preko vrata minutu kasnije. Već u idućem napadu, praktički, ponovno se zatresla mreža Zadra, zabio je glavom kapetan Mario Maloča, no opravdano je dosuđeno zaleđe… Zanimljiva situacija, dok su hajdukovci slavili, prije nego što su shvatili da se gol neće priznati, Zadrani su brzo krenuli u kontru, glavni sudac je reakciju trenera Tudora ocijenio dovoljnom za isključenje. Morao je Tudor nastavak utakmice odgledati s tribine. No, njegov Hajduk nastavio je jednako silovito, već u 58. minuti ponovno su zabili Bijeli. Lukavo je Goran Jozinović presreo loptu na polovici Hajduka, pretrčao sve do kaznenog prostora Zadra, dodao Kouassiju koji vara čuvara i vratara! Grubo je Jure Jerbić startao na Jeana samo minutu kasnije, bio mu je to drugi žuti i, praktički, "kraj" utakmice pola sata prije isteka 90. minute.  I s igračem više kontrolirali su hajdukovci igru, Kiš je velikim pljeskom ispraćen iz igre u 69. minuti, ušao je Marko Bencun, pokazat će se, odličan potez stožera. Osamneastogodišnji Pašalić je udarcem u 70-oj nagovijestio svoje visoke ambicije, a samo četiri minute kasnije zabio je i prvijenac! 1:4! Vršnjak mu Mujan izašao je u 78-oj, ušao još jedan izdanak poljudske škole Filip Bradarić.

Završnica je također prošla u silnoj inicijativi Bijelih, Pašalić je pokušao pronaći Kouassija u 80-oj, bilo je zaleđe. Minutu kasnije je pucao Sušić, a peti gol smo vidjeli u 83-oj. Nakon dva udarca Hajduka lopta se odbila do Bencuna koji je prošao kroz dvojicu čuvara i s 18 metara prekrasno pogodio u donji lijevi kut za konačnih 1:5! Umjesto mladog strijelca Pašalića posljednjih šest minuta je dobio Steven Luštica, Kouassi je u završnici pucao preko vrata, Torcida je već ranije počela s “Večeras je naša fešta…”.

Nakon odsviranog kraja gotovo svi su gledatelji u Stanovima zapljeskali Tudorovim tićima koji su veličanstvenom predstavom otvorili novu prvenstvenu sezonu!