Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2

8/7/2023 - 14:31 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Ljetne pripreme 2023."
Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2Slovenija: Trabzonspor - Hajduk 0:2

Trabzonspor - Hajduk 0:2
Prijateljska utakmica
Slovenija
Sudac: Denis Šabanagić

Strijelci: 0:1 Dolček (14.), 0:2 Melnjak (33.)

Trabzonspor: Tepe, Asan (od 75. Vilmaz), Turkmen (od 62.Bartra), Fernandez (od 19. Denswill, od 75. Yilmaz), Bosluk, Omur (od 62. Dokoz), Haspolat (od 75. Yildrim), Zaman (od 75. Sen), Višća (od 75. Malkocoglu), Maxi Gomez (od 46. Destan), Oršić (od 75. Bajram).

Hajduk: Lučić, Sigur (od 82. Capan), Šarlija, Ferro (od 82. Prpić), Melnjak, Krovinović, Grgić (od 73. Čubelić), Dolček (od 66. Sahiti), Benrahou (od 66. Lauš), Dajaku (od 73. Brajković), Mlakar (od 82. Čuić).

Nogometaši Hajduka pobijedili su s 2:0 turskog prvoligaša Trabzonspor u posljednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji. Momčad Ivana Leke pitanje pobjednika riješila je praktički u prvih pola sata golovima Dolčeka i Melnjaka u 15. i 33. minuti susreta.

Unatoč vrlo visokim temperaturama i teškim uvjetima za igru, vidjeli smo jednu dinamičnu utakmicu s dosta prilika na obje strane.

Prvu priliku kreirao je Oršić već u 6. minuti susreta, pucao je s 25 metara, snažno uz stativu, ali obranio je to Lučić. Ubrzo nakon toga stigao je prvi pogodak Bijelih. Pogriješila je obrana Trabzona, Grgić je ostavio loptu za Mlakara, napadač Bijelih proslijedio do Dolčeka koji iskosa pogađa praznu mrežu.

Zatim je u 20. minuti Šarlija poslao dugu loptu za Dajakua koji je se našao pred vratima, ali nije uspio to zahvatiti i skrenuti u mrežu. Na drugoj strani uzvratio je Gomez, pucao je s desetak metara, ali obranio je to vratar Bijelih.

Na 2:0 Hajduk je povećao u 33. minuti. Bila je to lijepa akcija, Dolček je dao na stranu za Sigura koji ubacuje pred vrata, a Melnjak u maniri vrhunskog golgetera utrčava u prostor i šalje loptu u mrežu.

Na otvaranju drugog dijela vidjeli smo po jednu priliku na svakoj strani. Najprije je Umur s 20 metara pogodio vratnicu, a već u sljedećem napadu Benrahou je pucao iz daljine, a vratar Trabzona je krajnjim naporom odbio u korner.

Još jednu šansu kreirali su Mlakar i Krovinović u 59. minuti, napadač Bijelih predriblao je svog čuvara, ubacio na drugu stativu za Krovinovića koji puca iz prve ali njegov udarac sjajno brani Tepe

Uzvratio je Trabzon u 67. minuti, pucao je Destan s ruba šesnaesterca, a lopta se od Šarlije još jednom odbija u vratnicu. Nakon toga Bijeli su mudro primirili tempo igre, sve do samog kraja utakmice kada se u dvije šanse našao Brajković. Sahiti mu je najprije u 85. minuti idealno ubacio na drugu stranu, ali mladi igrač Bijelih ne pogađa okvir gola. Dvije minute kasnije opet na sličan način Sahiti ubacuje, a Brajkovićev udarac glavom je blokiran.

Hajdukovci se nakon ove utakmice vraćaju u Split, a prvu službenu utakmicu odigrat će u sljedeću subotu, 15. srpnja, protiv Dinama u SuperSport Superkupu.