Slovenija: Spartak Trnava - Hajduk 1:1

28/6/2023 - 21:47 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Ljetne pripreme 2023."
Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1Spartak Trnava - Hajduk 1:1
Spartak Trnava - Hajduk 1:1

Prijateljska utakmica
Slovenija
Sudac: Dušan Šabanagić (Slovenija)

Strijelci: 1:0 Paur (17.), 1:1 Čuić (27.)

Spartak Trnava: Vantruba, Šulek, Koštrna, Koša, Mikovič, Prochazka, Bainović, Štefanik, Ofori, Paur, Azango.

Još su igrali: Takač, Ryzek, Karhan, Vaško, Ikugar, Ujlaky, Oseni, Daniel.

Trener: Michal Gasparik

Hajduk prvo poluvrijeme: Lučić, Đolonga, Šarlija, Ferro, Melnjak, Krovinović, Lauš, Sahiti, Benrahou, Šošić, Čuić.

Hajduk drugo poluvrijeme: Silić, Capan, Vušković, Prpić, Hrgović, Grgić, Dolček, Kalik, Pukštas, Dajaku, Antunović.

Trener: Ivan Leko.

U prvoj utakmici u okviru središnjeg dijela priprema za novu sezonu u Sloveniji nogometaši Hajduka odigrali su 1:1 sa slovačkim prvoligašem Spartak Trnava. Trener Leko odlučio je koristiti dvije različite momčadi u dva poluvremena, a danas nisu nastupili Lovre Kalinić, Marko Livaja, Josip Elez, Jan Mlakar, Niko Sigur, Ivan Ćubelić, Roko Brajković i Borna Buljan

Iako u prvom dijelu nismo vidjeli puno prilika, Bijeli su već na samom otvaranju susreta mogli doći do pogotka. Šošić je uputio dobar ubačaj s lijeve strane, došlo je do Sahitija koji je odigrao povratnu loptu, pucao je Lauš, zatim i Čuić, međutim vratar Vantruba u oba navrata sjajnim reakcijama spašava svoju mrežu.

Slovačka momčad prvi put je zaprijetila u 15. minuti, Paur je pucao iz okreta, bio je to vrlo neugodan prizeman udarac, ali vratar Lučić se bacio i obranio ovaj pokušaj. Već u sljedećem napadu opet se ističe vratar Bijelih. Štefanik je ubacio iz kornera, a Porchazska dva puta tuče glavom, međutim Lučić je bio na prvom mjestu i obranio njegove udarce.

Kraći period dominacije Spartak je okrunio u 17. minuti, Paur je izbjegao zaleđe nakon pogreške Hajdukovih igrača u sredini terena, izašao je sam pred Lučića i mirno zabio u njegov desni kut. Ništa ovaj put nije mogao učiniti vratar Bijelih.

Čekali smo deset minuta na odgovor Hajduka, a on je stigao u režiji Benrahoua. Najprije je veznjak izborio slobodan udarac na 17 metara iz kojeg je fantastičnim udarcem pogodio gredu, a Čuić je dočekao odbijanac i s dva metra proslijedio loptu u mrežu za 1:1.

U 32. minuti lijepu kombinaciju složili su Sahiti i Benrahou koji je predao loptu na stranu za Šošića, malo je oklijevao mladi igrač Hajduka, dovoljno da mu s leđa ukliže Ofori i odnese loptu s noge.

U drugom dijelu Hajduk je u potpunosti preuzeo posjed lopte ne dopustivši Slovacima da kreiraju izgledniju priliku, međutim nisu ni Bijeli stvorili previše opasnosti pred suparničkim vratima. Prvi dobar pokušaj vidjeli smo u 72. minuti kada je Dolček s desne strane ušao u kazneni prostor, lijepo se riješio dvojice čuvara i pucao ljevicom, međutim obranio je vratar Spartaka.

Nova velika prilika došla je u 81. minuti, Dajaku je prošao po lijevoj strani, ubacio na drugu stativu gdje je loptu dočekao Antunović, pucao je glavom, ali pored vrata. Bio je to i posljednji ozbiljniji pokušaj na utakmici pa se rezultat do kraja nije mijenjao.

Sljedeći pripremni susret na rasporedu je u nedjelju kad Hajduk igra protiv Olimpije iz Ljubljane, aktualnog prvaka Slovenije.