Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0

2/7/2023 - 22:40 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Ljetne pripreme 2023."
Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0Slovenija: Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0

Olimpija Ljubljana - Hajduk 1:0 (0:0)
Prijateljska utakmica
Stadion: Stožice (Ljubljana)
Gledatelja: 4585.
Sudac: Asmir Sagrković (Slovenija).

Strijelci: 1:0 Nemanja Motika (74.)

Hajduk: Lučić, Sigur, Šarlija, Ferro, Melnjak, Pukštas, Krovinović, Sahiti, Benrahou, Dajaku, Mlakar.

Hajduk od 60. minute: Silić, Capan, Ćubelić, Prpić, Hrgović, Kalik, Grgić, Dolček, Šošić, Brajković, Livaja.
Trener: Ivan Leko

Olimpija Ljubljana: Vidovšek, Lasickas, Muhamedbegović, Ratnik, Krefl, Elšnik, Doffo, Posavec, Sešlar, Bristrić, Rui Pedro

Još su igrali: Jorge Silva, Karamatić, Sualehe, Nemanja Motika, Aleksander, Nukić, Pintol, Gavrić, Lucas Pedro, Nikola Motika, Janković, Jakupović.
Trener: Joao Henriques

Nakon remija sa Spartakom iz Trnave, nogometaši Hajduka u drugoj su pripremnoj utakmici u Sloveniji, poraženi od tamošnjeg prvaka Olimpije rezultatom 1:0. Susret je odigran u lijepoj atmosferi pred gotovo pet tisuća gledatelja, od čega je bilo gotovo tisuću navijača Hajduka, na stadionu Olimpije u Stožicama.

Po prikazanoj igri i kreiranim prilikama Bijeli su sigurno zaslužili više u ovoj utakmici, bili su bolji suparnik, međutim ključni trenutak susreta dogodio se u 73. minuti kada je vratar Silić pogriješio u pokušaju dodavanja za Ćubelića, a Nemanja Motika s 18 metara poslao je loptu u praznu mrežu.

Do tada smo gledali vrlo zanimljivu utakmicu, odličan pripremni susret s natjecateljskim nabojem što će sigurno u ovoj fazi priprema dati odgovore na određena pitanja obojici trenera.

Hajduk je već u 8. minuti stvorio prvu ozbiljniju šansu, Sigur je ubacio pred vrata, gađao je Mlakara, odbio je Vidovšek do Melnjaka, a lijevi bek Bijelih nije najbolje zahvatio loptu i vratar Olimpije obranio je ovaj pokušaj bez većih poteškoća.

Nakon toga u 30. minuti smo vidjeli Dajakua u akciji, prošao je po lijevom krilu, a zatim pucao s ruba šesnaesterca u dalji kut, međutim vratar Vidovšek bio je na mjestu i odbio je loptu u korner.

Uzvratili su domaći četiri minute kasnije, Muhamedbegović je pucao glavom nakon ubačaja, a lopta je prošla malo preko gola. Zatim na suprotnoj strani u 39. minuti na sličan način pokušava Mlakar, međutim nije to bila najidealnija pozicija i njegov udarac glavom otišao je pored gola.

Pred sam kraj poluvremena imao je Hajduk još jednu dobru šansu. Ubacio je Sahiti za Mlakara, napadač Bijelih nije uspio pucati glavom, ali lopta se u gužvi odbila od njegovih leđa, a vratar domaćih krajnjim naporom uspio je spasiti svoju mrežu.

Drugi dio otvoren je s tri šanse koje su igrači Hajduka stvorili u periodu od 50. do 55. minute. Najprije su Benrahou i Sahiti izigrali obranu domaćih, a Sahitijev snažan udarac iz blizine nije bio precizan. Samo nekoliko trenutaka kasnije Sahiti ubacuje u kazneni prostor, Mlakar prsima spušta za Benrahoua čiji udarac odlazi preko gola. Potom je Benrahou odlično u 55. minuti ubacio na drugu stativu, bili su tu Mlakar i Melnjak, obojica u dobroj poziciji, ali nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

Uzvratio je Elšnik na drugoj strani, Motika je prošao po boku, ubacio pred vrata, a udarac slovenskog igrača odlazi preko vrata.

Od 60. minute trener Leko ubacio je u igru potpuno novu momčad. Livaja je u 69. minuti dao loptu u prostor za Šošića koji puca u blok. Mogao je dodati za Brajkovića koji je bio u idealnoj poziciji, ali nije i tako je propala još jedan prilika. Nedugo zatim Livaja se lijepo ogradio u šesnaestercu, dao za Kalika, koji iskosa tuče pored gola.

I onda je kazna za propuštene prilike stigla u toj 73. minuti. Zaigrala se obrana Bijelih, vratar Silić je išao na rizično dodavanje za Ćubelića, nije to bilo dobro, lopta je došla do Motike koji s nekih 18 metara gađa u praznu mrežu za 1:0.

Do kraja je Livaja imao još jednu dobru priliku nakon ubačaja s lijeve strane na drugu stativu, poklopio je to napadač Hajduka, ali vratar Olimpije je na vrijeme zatvorio kut i uspio sačuvati prednost svoje momčadi.

Hajduk sljedeću utakmicu igra u četvrtak, a suparnik Bijelima je mađarski prvoligaš MTK Budapest.