Mjesto: Split
Datum: 7/3/2021
Šarić i Chinedu za preokret i pobjedu Hajduka II

7/3/2021 - 17:15 sati
Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1Hajduk II - Croatia (Z)  2:1
Hajduk II - Croatia (Z) 2:1

HAJDUK II – CROATIA (Z)  2:1 (0:1)
2. HNL - 21. kolo
Sudac: Toni Dadić (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Karoglan (16), 1:1 Šarić (58), 2:1 Chinedu (83)

HAJDUK II: Sentić, Ševelj, Škaričić, Mikulić, Bekavac (od 46. Tolaj), Skorup, Blagaić (od 74. Šošić)), Čuić (od 46. Barišić), Teklić (od 80. Chinedu), Bajić (od 46. Lauš), Šarić.

CROATIA (Z): Tomić, Bešlić, Vrljičak, Šalinović (od 67. Šuto II), Joao Erick, Karoglan (od 67. Begić), Šuto, Buble (od 56. Dadić), Jukić (od 77. Ćapin), Todorić, Mrkonjić.

U vrlo kvalitetnoj i uzbudljivoj utakmici Hajduk II je na Poljudu pobijedio Croatiju iz Zmijavaca rezultatom 2:1.

Gosti su bolje ušli u susret i već u prvoj minuti zaprijetili preko Mateja Jukića, čiji udarac s ruba šesnaesterca je Karlo Sentić odbio u korner. U 16. minuti Croatia (Z) dolazi u vodstvo, brzu akciju nakon oduzete lopte završio je Bruno Karoglan preciznim udarcem sa 16 metara.

Prvi dio pripao je gostima, a već u drugoj minuti nastavka momčad trenera Gorana Sablića najavila je preokret. Dino Skorup lijepo je dao loptu u prostor za Blearta Tolaja, a ovaj je primio u trku i s 13 metara šutirao pored desne vratnice. Sedam minuta kasnije Jakov Blagaić oduzeo je loptu na protivničkoj polovici i gurnuo je za Ivana Šarića, čiji udarac vratar Tomislav Adolf Tomić u padu rukom skreće u korner.  U 58. minuti Šarić uspijeva zatresti gostujuću mrežu. Nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu, napadač Bijelih sa šest metara pogađa lijevi kut. Potom u periodu od 61. do 64. minute gosti tri puta ozbiljno prijete Sentiću, ali mreža Bijelih nije se zatresla nakon pokušaja Karoglana i Jukića koji je najprije promašio vrata, a potom mu je Sentić obranio.

Trenutak odluke zbio se u 83. minuti. Skorup je odličnom dugom loptom izbacio Madžida Šošića na lijevom krilu, a on je nakon sjajnog primanja proslijedio u sredinu za natrčalog Stephena Chinedua, koji s pet metara pogađa mrežu.

Pokušali su gosti u finišu doći do izjednačenja, nakon zračnog duela u kojem je Tomislav Mrkonjić završio na zemlji, sudac Toni Dadić nije se oglasio, a u nastavku akcije Luka Begić šutira iz neposredne blizine, ali Sentić sjajno brani.