Remi u juniorskom derbiju Hajduka i Dinama

15/5/2023 - 12:53 sati
Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1
Juniori: Hajduk - Dinamo 1:1

JUNIORI: Hajduk – Dinamo 1:1  (0:0)
1. HNL – 27. kolo
Igralište: Poljud
Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)
Strijelci: 0:1 Koščević (55), 1:1 Nazor (90+4)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Jurić-Petrašilo, Begonja (od 84. Lončar), Hrgović, Capan, Brajković (od 67. Žeravica), Reić (od 55. Bobanović), Kavelj, Duić (od 55. Nazor), Vrcić.

Juniorski derbi završio je bez pobjednika. Početak utakmice pripao je gostima, Borna Buljan obranio je opasne udarce Matije Ruškovačkog i Viktora Kanižaja, a najbolju priliku propustio je u 21. minuti Luka Vrbančić. On je neometan šutirao glavom s pet metara i za malo promašio vrata. Iako nije bilo pogodaka, u prvom poluvremenu igrao se dobar nogomet. Jere Vrcić dva puta zaprijetio je Dorianu Klarinu, a u 31. minuti Marko Capan šutirao je s 20 metara, lopta je pogodila mrežu, ali s vanjske strane. Hajduk je bio bolji u završnici prvog dijela, Vrcićev udarac iskosa u 36. minuti Klarin je odbio u korner, a pravu bombu istog igrača pet minuta kasnije na gol liniji je zaustavio Ruškovački.

Na odmor se otišlo čistih mreža, a nakon samo 10 minuta igre u nastavku gosti dolaze u vodstvo. Luka
Lukanić iskoristio je pogrešku Bijelih u svojoj trećini i pronašao slobodnog Zlatana Koščevića koji s 12 m pogađa donji lijevi kut. Čim je ušao u igru, Krešimir Nazor imao je veliku priliku za izjednačenje, ali njegov udarac s 13 m završio je pored vratnice. Veliku prilika za izjednačenje Bijeli su imali u 71. minuti. Snažan udarac Nike Đolonge odlično brani Klarin, a onda udarac Ante Kavelja s pet metara završava u bloku. Dvije minute kasnije Hajduk dolazi do brojčane prednosti. Vito Čaić je u 12 minuta zaradio dva žuta kartona i morao je napustiti igru. S igračem više momčad trenera Marijana Budimira u potpunosti je preuzela konce igre i do isteka 90. minute stvorila četiri velike prilike.

U 75. minuti udarac Vrcića sa 16 m jedva je odbio Klarin, a odbijenu loptu Marino
Žeravica ne uspijeva ubaciti u gol. Pet minuta kasnije velika šansa za Đolongu, neometan je glavom sa sedam metara šutirao pored gola. U 83. Vrcić je u situaciji jedan na jedan i šutira pored vratnice, a dvije minute prije kraja udarac Nazora s vrha šesnaesterca opet je obranio Klarin.

Kada je već izgledalo da bodovi putuju u Zagreb, Nazor je u gužvi primio jednu loptu na sedam metara od gola i zakucao je u mrežu za 1:1 i slavlje Bijelih, koji nisu uspjeli doći do pobjede, ali s ovim rezultatom i dalje drže u svojim rukama odluku o prvaku.