Remi s mađarskom Kisvárdom u zadnjoj pripremnoj utakmici u Austriji

2/7/2022 - 14:18 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Ljetne pripreme 2022."
Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1Kisvárda - Hajduk 1:1
Kisvárda - Hajduk 1:1

Kisvárda – HNK Hajduk 1:1 (1:0)
Pripremna utakmica

Stadion: Safenstadion – Bad Blumau

Sudac:

Strijelci: 1:0 Mešanović  (29.), 1:1 Kačaniklić (50.)

Hajduk: Subašić (od 45. Sentić), Čolina (od 58. Letaj), Vuković (od 45. Krolo), Simić (od 45. Prpić), Dimitrov (od 62. Jurić-Petrašilo), Šarić (od 45. Diamantakos), Atanasov, Lovrencsics (od 62. Zulić), Biuk (od 62. Eduok), Mlakar (od 58. Brajković), Ćubelić (od 45. Kačaniklić)

Kisvarda: Odyntsov, Peteleu, Vranjanin, Kravchenko, Leoni, Melnyk, Karabelyov, Makowski, Camaj, Mešanović, Navratil

Hajduk je odigrao svoju posljednju pripremnu utakmicu pred povratak u Split. U susretu s mađarskom Kisvárdom, Bijeli su na terenu Safenstadion u austrijskom Bad Blumau odigrali bez pobjednika.

Već u 4. minuti hajdukovci su mogli do vodstva nakon što je Jani Atanasov uputio snažan udarac s 25 metara, ali je vratar Odintsov odlično reagirao. Na samom početku utakmice Hajduk dominira, drži posjed te prijeti u 10. minuti nakon što Ivan Ćubelić izvodi kvalitetan slobodan udarac s desne strane, ali lopta ipak odlazi u gol aut.

Mađari su kreirali prvu priliku u 11. minuti kada nakon kornera Vranjanin puca glavom iz blizine, ali Subašić odlično reagira i otklanja ovu opasnost.  Od 25. minute Kisvárda preuzima inicijativu i prijeti većinom preko Mišanovića koji prvo puca iz daljine, potom glavom s nekoliko metara i onda u 29. minuti poentira za vodstvo mađarske ekipe.

Do kraja prvog poluvremena, Kisvarda je stvorila još pokoju izglednu priliku i to preko Camaja koji u 34. trese gredu, u 37. Subašić odlično intervenira, a u 38. puca pokraj vrata.

Trener Dambrauskas, kako je i najavio u izjavi nakon jučerašnje utakmice, tijekom drugog poluvremena promijenio je skoro cijelu momčad – izašli su svi igrači osim  Jania Atanasova koji je odigrao 90. minuta.

Svježi igrači donijeli su novu energiju u igri Hajduka te u 49. minuti Alexander Kačaniklić postiže pogodak za izjednačenje. Nakon odličnog prodora Lovrencsicsa po desnoj strani, Kačaniklić se oslobađa svog čuvara unutar kaznenog prostora te precizno pogađa za 1:1.

Od 50. do 80. minute aktualni mađarski viceprvak mogao je do vodstva, ali Hajdukov vratar Karlo Sentić odlično reagira u svim situacijama.

Od 80. minute Hajduk je pritisnuo svog protivnika i mogao do pobjede u ovoj utakmici. Prvo Jurić-Petrašilo puca iz daljine, ali Odintsov brani. Nekoliko minuta nakon, Eduok je u dobroj prilici, silovito puca, ali Odintsov je opet siguran. Nakon prekršaja na Letaju u kaznenom prostoru, Diamantakos stavlja loptu na 11 metara, ali vratar Kisvárde igra odličnu utakmicu, brani i ovaj pokušaj te konačan rezultat ostaje 1:1.