Datum: 22/3/2019
Gledatelja: 200
Remi Hajduka II i Varaždina na Poljudu

22/3/2019 - 16:45 sati
Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1Hajduk II - Varaždin 1:1
Hajduk II - Varaždin 1:1

HAJDUK II  - VARAŽDIN  1:1 (1:1)
2. HNL – 17. kolo
Sudac: Matej Horvat (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Prtajin (5), 1:1 Benko (18)

HAJDUK II: Ljubić, Relota, Mikulić, Radić, Ciprić, Kosić (od 79. Brnić), Beširović (od 68. Ševelj), Kalik, Delić, Bajić (od 46. Teklić), Prtajin.

Odličnu utakmicu odigrali su na Poljudu Hajduk II i Varaždin. Gosti su došli na Poljud u otvorenoj formaciji  i od samog početka preuzeli inicijativu, ali je prvi gol ipak odsjeo u njihovoj mreži.

Igrala se peta minuta, kada je slobodni udarac s 28 metara izveo Dino Beširović. Lopta je pogodila gredu i pala u šesnaesterac gostiju, a najspretniji u gužvi bio je Ivan Prtajin.

U 11. minuti vidjeli smo dvije šanse Bijelih u istoj minuti. Najprije Ivan Delić nije dobro završio lijepi solo prodor koji je započeo na svojoj polovici terena, a onda je udarac Anthonyja Kalika s 25 m otišao preko grede.

Gosti do izjednačenja dolaze u 18. minuti. Leon Benko oboren je unutar domaćeg šesnaesteca, a sudac Matej Horvat pokazao je na bijelu točku. Benko je bio siguran izvođač, uputio je jak udarac u lijevi kut, Marin Ljubić je pogodio stranu, ali je lopta bila prejaka.

Lijepu prigodu Bijeli su imali u 33. minuti. Nakon brze akcije, u situaciji tri na dva Delić nije uspio proigrati Prtajina. U završnici prvog dijela gosti su stvorili još dvije prilike. Kristian Fućak u 41. i 45. minuti prijetio je udarcima glavom, ali je Ljubićeva mreža ostala netaknuta.

U 51. minuti vidjeli smo lijepu minijaturu Delića na vrhu šesnaesterca, prevario je dvojicu čuvara i šutirao tik uz vratnicu. Najveću priliku na utakmici imao je Kalik tri minute kasnije. Dobio je loptu neometan na osam metara i šutirao preko gola. U 61. minuti odlično je slobodni udarac s 28 m izveo Benko, a vratar Bijelih je iz lijevog kuta odbio loptu u korner. Uzvratio je Hajduk II u72. minuti, Filip Kosić je ubacio s desne strane, a Prtajinov udarac glavom prošao malo iznad grede.

Od 83. minute momčad Marija Despotovića ostala je s 10 igrača, zbog dva žuta kartona igru je morao napustiti Tonio Teklić, koji je zbog prekršaja zaradio drugi žuti karton i morao je u svlačionicu. Unatoč tome do kraja nije bilo većih prilika i obje momčadi na kraju su osvojile po jedan bod.