Datum: 28/9/2019
Remi Hajduka II i Rudeša na Poljudu

28/9/2019 - 16:15 sati
Hajduk II - Utakmice
Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2Hajduk II - Rudeš 2:2
Hajduk II - Rudeš 2:2

HAJDUK II  - RUDEŠ  2:2 (0:0)
2. HNL – 7. kolo
Stadion: Poljud
Gledatelja: 150
Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo)
Strijelci: 0:1 Havojić (56), 1:1 Bajić (67), 1:2 Havojić (73), 2:2 Pršir (89-11 m)

HAJDUK II: Matijaš, Relota, Radić, Batarelo, Ševelj, Skorup (od 76. Kosić), Blagaić, Pršir, Špikić (od 74. Brnić), Šego (od 83. Chinedu), Bajić.

RUDEŠ: Banić, Brekalo (od 46. Okechukwu), Manenica, Radas, Marques, Zoungrana, Havojić (od 83. Burić), Mesarić, Jurić, Gorupec, Prpić-Bosanac (od 76. Matić).

Zanimljivu utakmicu odigrali su Hajduk II i Rudeš na Poljudu. Nakon visoke pobjede u Vinkovcima, igrači Marija Despotovića kod kuće su osvojili bod protiv donedavnog prvoligaša.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali su jedna i druga momčad kreirale nekoliko opasnih situacija. Kod Hajduka II ćemo izdvojiti 24. minutu kada je Jakov Blagaić odigrao odličnu dubinsku loptu prema Micheleu Šegi, ali on u izglednoj poziciji nije dobro primio loptu. Deset minuta kasnije vratar Ivan Banić u posljednji trenutak je spasio svoj gol intervencijom ispred Jurice Bajića.  Gosti su najopasnije situacije kreirali u 17. i 41. minuti. U prvoj akciji Tomislav Havojić je proigrao Patricea Zoungranu čiji udarac s 10 metara je završio u bloku. Zoungrana je u drugoj akciji asistirao za Denija Jurića, a njegov udarac iskosa s 13 metara brani Davor Matijaš.

Nakon 11 minuta igre u drugom poluvremenu gosti su poveli. Jurić je iznio loptu iz svog polja i precizno dodao Havojiću, koji iskosa šalje bombu pod prečku. U 67. minuti Bijeli stižu do izjednačenja zahvaljujući lucidnosti Blagaića i preciznosti Bajića, koji je primio loptu iz na brzinu izvedenog slobodnog udarca i provukao je ispod gostujućeg vratara Banića. Rezultatska ravnoteža trajala je samo šest minuta, opet bježi Havojić i s desne strane iz blizine matira Matijaša. U posljednjoj minuti Hajduk II ipak stiže do boda. Ivan Brnić prošao je po desnoj strani i ubacio pred vrata, a loptu je rukom zahvatio Leonard Mesarić. Sudac Zdenko Lovrić pokazao je na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Jurica Pršir, gostujućeg vratara svladao je jakim udarcem u gornji desni kut.