Remi Hajduka II i Orijenta 1919, uz šest postignutih pogodaka

21/4/2021 - 18:45 sati

HAJDUK II – ORIJENT 1919 3:3 (2:3)
2. HNL - 27. kolo
Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Bekavac (6), 1:1 Monjac (15), 1:2 Mulac (19), 2:2 Lauš (31), 2:3 Črnko (43), 3:3 Čuić (59)

HAJDUK II: Sentić, Muratović, Burin, Ćalušić (od 78. Unušić), Mikulić, Bekavac, Lauš (od 88. Jurica), Ćubelić (od 46. Šošić), Čuić, Blagaić (od 82. Bajić), Šarić (od 82. Chinedu).

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić (od 80. Srzentić), Gadže (od 68. Hodža), Švrljuga, Smolčić, Monjac (od 90. Bosančić), Putnik, Vidas (od 90. Petrović), Črnko, Fućak.

Druga momčad Hajduka osvojila je jedan bod u utakmici protiv Orijenta 1919, na kojoj je postignuto čak šest pogodaka. Počelo je dobro za Bijele, koji već u šestoj minuti dolaze u vodstvo. Akciju Tina Blaža Lauša, Jakova Blagaića i Ivana Ćubelića, završio je Ivan Bekavac volejom s pet metara u bliži kut. Gosti u 14. minuti dolaze do poravnanja. Dubinsku loptu prihvatio Mateo Monjac, pobjegao obrani Bijelih, zaobišao Karla Sentića i pogodio mrežu. Dvije minute kasnije Andro Švrljuga je u šansi, ali njegov udarac od bloka je završio u korneru. Ipak, sljedeći napad gostiju završio je loptom u domaćoj mreži. Nakon ubačaja iz prekida s lijeve strane, Dominik Mulac postiže gol glavom za vodstvo Orijenta 1919. U 30. minuti nakon suradnje s Laušom, u lijepoj prilici je Ivan Šarić, ali Carlo Berković odlično brani nogom i lopta ide u korner. Ćubelić se opet pokazuje kao odličan izvođač udarca iz kuta te Lauš lijevom nogom s pet metara plasira loptu u mrežu za poravnanje rezultata. Šarić opet prijeti u 33. minuti nakon jedne oduzete lopte, a Berković opet odlično brani. Izuzetno sadržajno i efikasno prvo poluvrijeme zatvorili su gosti u 40. minuti. Nakon akcije po desnoj strani Švrljuga je šutirao u padu, a Emanuel Črnko ubacio loptu u mrežu.

Igrači trenera Gorana Sablića u drugo poluvrijeme su ušli s jasnom namjerom da kreiraju preokret. Pritisak je u početnim minutama rezultirao s nekoliko opasnih situacija, a treba izdvojiti pokušaj glavom Blagaića nakon dobrog ubačaja Bekavca. U 59. minuti Šarić je izborio prekršaj, a ubačaj Lauša iz slobodnog udarca, Mario Čuić je glavom pospremio u mrežu za treće izjednačenje. Bijeli su dvije najveće prilike za pobjedu stvorili nakon kornera. Najprije u 84. minuti nakon ubačaja Stephen Chinedu u dobroj poziciji nije uspio loptu dobro zahvatiti glavom. Pet minuta kasnije nakon kornera s lijeve strane Matija Burin šutira glavom s osam metara, ali Berković spašava svoju mrežu. U sudačkoj nadoknadi Tin Jurica je gurnuo loptu u šesnaesterac za Madžida Šošića koji stvara prostor za šut, ali Berković opet brani, čime je osigurao bod svojoj momčadi.