Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0

21/12/2022 - 22:14 sati
Utakmice
Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0Prijateljska utakmica: Auxerre - Hajduk 1:0

Auxerre - Hajduk 1:0 (1:0)
Prijateljska utakmica
Stadion: Abbe Dechamps (Auxerre)
Sudac: Ali Djedid (Francuska)
Gledatelja: 2305

Strijelac: Niang (30.)

Hajduk: Sentić (od 46. Lučić), Mikanović (od 63. Lovrencsics), Awaziem (od 75. Borevković), Prpić (od 63. Simić), Melnjak, Grgić (od 46. Vuković), Fossati (od 75. Atanasov), Pukštas, Čubelić (od 81. Antunović), Sahiti (od 81. Hrgović), Biuk (od 75. Vrcić).
Trener: Mislav Karoglan

Auxerre: Costil, Zedadka (od 64. Raveloson), Jubal (od 78. Bain), Jeanvier (od 78.Joly), Mensah (od 78.Bernard), Sinayoko (od 78.Percin), Toure, Sakhi, Autret (od 64. Hein), Perrin (od 63. M‘Changama), Niang (od 64. Da Costa).
Trener: Christophe Pellissier

U posljednjoj utakmici u aktualnoj godini, nogometaši Hajduka poraženi su s minimalnih 1:0 na gostovanju kod francuskog prvoligaša Auxerrea.

Baš kao i u prvoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone, u kojoj je momčad Mislava Karoglana na Poljudu s 4:3 svladala Schalke 04, trener Bijelih i danas je koristio veliki broj mladih igrača koji su ostavili vrlo dobar dojam.

Stigao je Hajduk u Francusku bez niza prvotimaca, dio njih je u procesu rehabilitacije zbog ozljeda, Marko Livaja se tek vratio sa Svjetskog prvenstva u Kataru, a nekoliko igrača je zbog manjih poteškoća propustilo ovu utakmicu.

Na samom početku utakmice vidjeli smo po jednu šansu na svakoj strani. Niang je već u 5. minuti pucao s desetak metara nakon ubačaja iz kuta, no njegov pokušaj završio je pored vrata. Uzvratio je Hajduk sedam minuta kasnije kada je Pukštas lijepim proigravanjem pronašao Ćubelića u šesnaestercu, ovaj je vratio Grgiću čiji udarac s 14 metara odlazi preko vrata.

Do vodstva je domaća momčad stigla u 30. minuti preko svog najopasnijeg igrača, napadača Nianga, koje sjajno iskoristio ubačaj Zdedake te iz blizine nogom poslao loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti dvije šanse Hajduka. Najprije je Ćubelić u 33. minuti pucao s ruba šesnaesterca, ali otišlo je to malo preko vrata. Možda najbolju priliku imali su Bijeli na samom kraju prvog dijela. Sahiti se fantastično probio po desnoj strani obrane domaćih, odigrao je dupli pas s Melnjakom, a onda idealno pronašao Grgića na drugoj stativi, međutim Hajdukov veznjak klizeći nije uspio ugurati loptu u mrežu, a pri tom mu je i branič Mensah uspio donekle blokirati udarac.

Sljedeća šansa Hajduku se ukazala u 59. minuti, vratar Costil loše je ispucao loptu, ostao je na vrhu šesnaesterca, prihvatio je to Sahiti na 25 metara, međutim prešla mu je lopta preko noge te nije uspio pogoditi prazna vrata.

Do kraja utakmice vidjeli smo još pokušaj Lovrencsicsa iz teške pozicije s desnog boka. Lopta je završila malo iznad grede, te udarac  Vrcića sa 17 metara koji je obranio vratar Auxerrea.

Trener Karoglan u ovom susretu dao je priliku svim igračima koje je poveo u Francusku. Hajdukovci se nakon ovog testa vraćaju u Split te su slobodni do 27. prosinca kada opet kreću s treninzima na Poljudu do 30. prosinca.