Preokret Hajduka II za pobjedu protiv Osječana

2/5/2021 - 18:45 sati

HAJDUK II – OSIJEK II  4:3 (1:3)
2. HNL - 29. kolo
Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica)
Strijelci: 1:0 Ćalušić (3), 1:1 Latković (20), 1:2 Cvijanović (27), 1:3 Karamatić (32), 2:3 Chinedu (75), 3:3 Blagaić (83), 4:3 Tolaj (90+2)

HAJDUK II: Sentić, Muratović (od 81. Jurica), Burin (od 46. Chinedu), Škaričić, Bekavac, Ćalušić, Lauš, Čuić, Blagaić, Bajić (od 38. Tolaj), Šarić (od 57. Brnić).

OSIJEK II: Kovačević (od 73. Jerolimov), Alexander, Bakula, Stranput, Beljo (od 61. Sekulić), Latković (od 61. Janušić), Hanuljak, Karamatić, Cvijanović (od 73. Pudić), Mekić, Benić (od 46. Babin).

Hajduk II je velikim preokretom u posljednjih 15 minuta susreta ostvario pobjedu od 4:3 nad drugom momčadi Osijeka. Gosti su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist s 3:1, ali je završnica pripala momčadi trenera Gorana Sablića.

Hajduk II je poveo već u trećoj minuti, nakon ubačaja Jakova Blagaića iz slobodnog udarca, glavom je s pet metara loptu u mrežu zakucao Ivan Ćalušić. Gosti u periodu od 20. do 27. minute preokreću rezultat preko Alekse Latkovića i Ivana Cvijanovića, a u 32. minuti Mateo Karamatić iz slobodnog udarca postiže i treći gol za goste.

Stephen Chinedu u drugom poluvremenu zamijenio je Matiju Burina, a tridesetak minuta kasnije vratio nadu Bijelima. Ubacio je s lijeve strane Ivan Brnić, a Chinedu glavom pogodio lijevi kut gostujućih vrata. Igrači u bijelim dresovima pojačavali su pritisak i u 83. minuti došli do izjednačenja. Tino Blaž Lauš ubacio je s desne strane, a Blagaić s pet metara pogodio mrežu.

Konačan rezultat postavio je Bleart Tolaj preciznim udarcem s desetak metara, nakon još jednog prodora i ubačaja Brnića.