Poraz juniora od Lokomotive

11/11/2018 - 15:18 sati
Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2
Juniori: Lokomotiva - Hajduk 1:2

Juniori: Hajduk - Lokomotiva 1:2 (0:2)
Utakmica 11. kola Prve HNL
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: 0:1 Viduka (6.), 0:2 Cokaj (32.), 1:2 Tolaj (90+3. )

Hajduk: Baždarić, Iličić (od 46. Mamut), Vujčić (od 65. Tolaj), Dalyanoglu (od 65. Buble), Dellova, Giljanović, Kosić, Jenjić (od 46. Čuić), Brnić (od 75. Jurica), Bajić (od 75. Rončević), Šarić.

Hajdukovi juniori poraženi su u derbiju kola od Lokomotive rezultatom 2:1. Gosti su vrlo dobro ušli u utakmicu i već u 6. minuti poveli su pogotkom Luke Viduke koji je snažno opalio s nekih 13 metara, neobranjivo za Hajdukovog vratara Vicu Baždarića

U 10. minuti Luka Dajčer je prošao po lijevoj strani, pucao je s 14 metara iskosa, ali njegov udarac brani vratar Bijelih. Još dvije velike prilike Lokomotiva je imala sredinom prvog dijela, najprije je Baždarić obranio udarac Dajčerov udarac s desetak metara, a zatim i šut Silvija Goričana iz slične pozicije nakon ubačaja Nikole Šiška

Bolju igru gosti su kapitalizirali u 31. minuti, ovaj put ni Baždarić nije mogao spasiti. Ubacio je Goričan s lijeve strane na suprotnu vratnicu odakle Enis Cokaj glavom pogađa mrežu iz velike blizine za 2:0. Do kraja poluvremena vidjeli smo solidan pokušaj Ivana Brnića koji je pucao s ruba šesnaesterca, gađao je lijevi kut, ali lopta se odbila od nekoga i prošla tik uz vratnicu.

U nastavku su se Bijeli malo probudili, gledali smo ravnopravnu utakmicu u kojoj su igrači Marija Despotovića pokušavali doći do prilike za smanjenje vodstva, međutim gosti su se uglavnom vrlo dobro branili i vrebali svoju šansu iz kontra napada. Vrijedi izdvojiti pokušaj Ivana Šarića iz slobodnjaka u 58. minuti, pucao je Hajdukov napadač s otprilike 25 metara, bio je to silovit i precizan udarac, ali prošlo je malo pored lijeve vratnice.

Dvije minute kasnije Brnić je ubacio iz kuta, Šarić je pucao glavom s 14 metara, ali nije uspio pogoditi okvir gola. U 89. minuti Mario Čuić je tukao iz vrlo dobre pozicije sa 17 metara, ali lopta je otišla preko vrata. Na samom kraju susreta, u trećoj minuti sudačke nadoknade, Čuić je povukao kontru, prošao je kroz sredinu, izašao pred vratara, a zatim nesebično predao loptu Blaertu Tolaju koji je pogodio u praznu mrežu i postavio konačnih 2:1.