Početnici u Umagu bolji od Barcelone, u finalu poraženi od Juventusa

24/3/2024 - 21:09 sati

Tijekom vikenda dvije starije selekcije Hajdukovih početnika nastupile su na međunarodnom turniru Umag Trophy 2024.

Iako su jedni i drugi poraženi samo jednom i to od kasnijih pobjednika turnira, uspješniji su bili početnici (U-11), koji su došli do finala. Igrači trenera Ante Vitaića uvjerljivo su prošli skupinu te potom do finala redom eliminirali TSV Hartberg (5:0), Barcelonu (2:0) i National Sofia (6:5 boljim izvođenjem kaznenih udaraca). U finalu je bolji bio torinski Juventus i pobjedom od 5:0 osvojio pobjednički pokal.

Početnici II (U-10) pod vodstvom trenera Ivana Rake također su uvjerljivo prošli skupinu, potom u osmini finala eliminirali beogradski Atacante (4:0), a zatim u četvrtfinalu izgubili od budućeg osvajača AC Milana (0:2). U razigravanju za 5. mjesto Bijeli su s 3:2 pobijedili Parmu.