Pobjedničko otvaranje sezone: Hajduk II – Kustošija 2:0

Poljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - KustošijaPoljud: Hajduk II - Kustošija

Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka)
Strijelci: 1:0 Ćurić (35), 2:0 Šimunić (45, ag.)

Hajduk II: Grbić, J. Bašić, Batarelo, Ismajli, Gruica, Bradarić, Palaversa (od 81. Nejašmić), Šeparović, Ćurić, Delić (od 72. Šego), Prtajin (od 77. Jurić)

Kustošija: Berković, Deak, Pavković, Šimunić, Hanžek, Višić, Horvat, Šušković, Vragolović, Pantalon, Al Tharwan (od 64. Soldo)

Druga momčad Hajduka novu sezonu Druge HNL otvorila je pobjedom protiv Kustošije 2:0 na glavnom travnjaku Poljuda.

Igrači trenera Siniše Oreščanina tijekom većine susreta pokazivali su više inicijative, dominirali u posjedu lopte, pokazali nekoliko lijepo uigranih akcija te pokušavajući probiti čvrstu obranu gostiju tražili prilike za pogodak.

Hajduk II prvi put je zaprijetio u sedmoj minuti, ali lijep pokušaj Marija Ćurića s 20 metara završio je u rukama gostujućeg vratara. Nova akcija uslijedila je u 19. minuti kada je nakon nekoliko lijepih dodavanja lopta 'pronašla' Josipa Bašića čiji šut nažalost odlazi preko gola. Par trenutaka kasnije u prilici je bio Ivan Delić koji puca s 12 metara, ali Carlo Berković uz pomoć bloka uspijeva sačuvati mrežu.

Gosti su prvi put konkretnije zaprijetili nakon više od pola sata igre, preko Luke Višića koji na ubacivanje Tomislava Hanžeka pokušava glavom, ali promašuje čistu priliku s pet metara.

Uslijedila je potom velika ofenziva Hajduka koja je vrlo brzo rezultirala vodstvom. Počelo je u 33. minuti snažnim udarcem Jerka Šeparovića unutar okvira gola, no to brani vratar gostiju. Minutu kasnije, u najljepšoj akciji na utakmici, Bašić je sam nanizao nekoliko igrača, tukao prizemno, ali Berković je još jednom bio na visini zadatka. Svoju bolju igru Oreščaninovi izabranici konačno su kapitalizirali u 35. minuti. Ćurić je zapucao s 25 metara, Berković uspio dotaknuti loptu, ali ipak je završila u mreži za vodstvo Bijelih 1:0!

U posljednjim trenucima regularnog dijela prvog poluvremena gosti su, pokušavajući blokirati Delića, zabili autogol koji ide na konto Šimuniću te su hajdukovci otišli na poluvrijeme s vodstvom 2:0.

U nastavku smo gledali nešto statičniju igru, s manje akcija i više borbi za loptu na sredini terena, a rezultat se nije mijenjao. Gosti su uspjeli priprijetiti u 87. minuti kada je Filip Soldo presjekao jednu loptu i zaobišao vratara Bijelih, ali je njegov šut otišao pored gola. Osim toga, igrači Hajduka II bez većih problema sačuvali su mrežu i osigurali lijepu pobjedu na startu sezone.