Pobjede pionira i kadeta protiv Međimurja

Stadion: Poljud
Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice)
Strijelac: 1:0 Ivković (33)

Hajduk: Bezeljak, Hodak, Krstanović, Orlić (od 62. Marinović), Vušković, Ivković, Kuzmanić (od 53. Pfeifer), Reić, Žeravica, Butić (od 65. Lekaj), Kuzmanić II (od 62. Skelin).

Pioniri Hajduka u 16. kolu 1. HNL na pomoćnom terenu stadiona Poljud pobijedili su Međimurje s 1:0. Odlučujući trenutak zbio se u 33. minuti, kada je nakon prekida Luka Vušković šutirao glavom, a gostujući vratar Vito Hozjan uspio odbiti loptu. Najprisebniji je bio Mate Ivković i iz blizine zatresao mrežu.

Momčad trenera Marka Sičića u drugom poluvremenu uspjela je sačuvati minimalno vodstvo i protiv čvrstog i neugodnog protivnika osvojiti sva tri boda.

-

Kadeti: Hajduk – Međimurje  7:0 (3:0)
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelci: 1:0 Jurić-Petrašilo (22), 2:0 Vrcić (37), 3:0 Antunović (39), 4:0 Obadić (63), 5:0 Pukstas (65), 6:0 Baturina (72), 7:0 Pralija (88)

Hajduk: Mišević, Đolonga, Hrgović, Jurić-Petrašilo, Goreta (od 46. Zubanović), Šemiga (od 46. Pukstas), Brajković (od 61. Pralija), Škorlić (od 58. Baturina), Antunović (od 58. Obadić), Capan (od 61. Radonić), Vrcić.

U utakmici kadeta vidjeli smo vatromet golova i sedam različitih strijelaca. Igrači trenera Mislava Karoglana  u vodstvo su došli u 22. minuti kada je Mateo Jurić-Petrašilo efektno petom jedan ubačaj iz prekida pospremio u mrežu. Dva brza pogotka u 37. i 39. minuti raspršila su sve dvojbe o pobjedniku. Prekid je prethodio i drugom pogotku, a strijelac je, ovaj put glavom, bio Jere Vrcić, dok je treći gol postigao Mate Antunović.

U drugom poluvremenu Bijeli su stigli do vrlo uvjerljivih 7:0, a u strijelce su se upisali aduti s klupe - Nikola Obadić, Rokas Pukstas, Josip Baturina i Luka Pralija. Posebno je bio lijep pogodak mladog Amerikanca, koji je prethodno u solo prodoru nanizao nekoliko protivničkih igrača.