Pobjede pionira i kadeta protiv Istre 1961

PIONIRI: Hajduk – Istra 1961  6:0  (3:0)
HNL – 7. kolo
Stadion: Poljud
Sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica)
Strijelci: 1:0 Ivanišević Dvornik (19), 2:0 Bistre (35), 3:0 Zudin (42), 4:0 Zudin (57), 5:0 Šuvar (59), 6:0 Šuvar (63)
Hajduk: Mašković, Rados, Papić, Beidenegl, Bartulović, Vojvodić (od 58. Tapalović), Ivanišević Dvornik (od 60. Slunjski), Bokan (od 50. Kutia), Perko (od 50. Šuvar), Bistre, Zudin (od 58. Gabrilo).

Pioniri Hajduka s visokih 6:0 pobijedili su vršnjake iz Pule. Hajdukova momčad odlično je izgledala u svim segmentima igre i pitanje pobjednika riješeno je u ranoj fazi utakmice. Bijeli su došli u vodstvo nakon tri propuštene prilike u kojima su jednom vratar Petar Nemet, a dvaput požrtvovni blokovi spašavali vrata gostiju nakon opasnih pokušaja Filipa Bokana i Davora Bistre.

U 19. minuti nakon lijepe akcije po desnoj strani i ubačaja Šime Perka, Silvio Ivanišević Dvornik šalje loptu u mrežu za 1:0. Bistre u 35. minuti akrobatskim skokom pogađa protivnička vrata nakon ubačaja s lijeve strane i odbijene lopte od strane vratara gostiju. Jedinu priliku Istra 1961 je imala u 39. minuti. Iz slobodnog udarca s 25 metara odlično je šutirao Petar Banović, a njegov udarac je odsjeo na gredi.

Potom se dva puta u strijelce upisuje mladi Ukrajinac Dmytro Zudin. On je najprije u 42. minuti preciznim udarcem završio odličnu akciju Ivanišević Dvornika i Perka po desnoj strani, a potom 17 minuta kasnije najbolje reagirao na jednu odbijenu loptu. Posljednja dva pogotka za momčad trenera Zlatka Jerkovića postigao je Lovre Šuvar u razmaku od samo četiri minute. Posebno dojmljiv bio je njegov prvi, a Hajdukov peti. Ušao je u šesnaesterac s lijeve strane, prebacio loptu na desnu nogu i topovskim udarcem neobranjivo pogodio suprotne rašlje.

-

KADETI: Hajduk – Istra 1961   5:0 (3:0)
Sudac: Renato Lacić (Split)
Strijelci: 1:0 Skelin (15), 2:0 Prodanović (23), 3:0 Prodanović (45), 4:0 Skoko (72), 5:0 Žeravica (79-11 m),
Hajduk: Bezeljak, Fridl, Krstanović, Skelin, Perajica (od 76. Tudor), Hodak (od 76. Carević), Žeravica, Prodanović (od 65. Žunić), Durdov, Skoko (od 76. Reić), Kuzmanić (od 65. Lekaj).

Kadeti Hajduka također su bili vrlo uvjerljivi i ostvarili pobjedu od 5:0.
Mrežu Istre 1961 načeo je nakon kornera u 15. minuti Marino Skelin udarcem glavom. Na sličan način postignut je i drugi pogodak. Izuzetno precizno ubacio je Ivan Krstanović, a Patrik Prodanović odlično reagirao i trzajem glavom smjestio loptu u mrežu. U posljednjoj minuti prvoga dijela, Prodanović je svojim drugim golom praktično riješio pitanje pobjednika.

Momčad trenera Zvonimira Tomića unatoč visokom vodstvu nije posustala u nastavku. Bijeli u 72. minuti postižu i četvrti gol. Bruno Durdov nanizao je driblinzima tri protivnička igrača i odlično gurnuo loptu u dubinu za Noa Skoku, koji je smireno šalje u desni kut. U 79. minuti lopta je u gostujućem šesnaestercu pogodila u ruku Noela Kocijančića i sudac Renato Lacić pokazao je na jedanaesterac. Precizan je s bijele točke bio Marino Žeravica.

Jedinu priliku gosti su propustili u 83. minuti. Elvir Šehić dobio je loptu na 10 metara od gola Hajduka, loše je šutirao i loptu je uhvatio dotada nezaposleni Raul Bezeljak