Pobjede pionira i kadeta protiv Istre 1961

PIONIRI: Hajduk - Istra 1961   2:1  (1:1)
Stadion: Poljud
Sudac: Ante Buzov (Solin)
Strijelci: 0:1 Saina (2), 1:1 Šetić (8-ag), 2:1 Stolica (47)
Hajduk: Burger, Slatina, Zelić, Domazet (od 45. Stolica), Šimović, Paštar (od 60. Alujević), Modrić, Krešić, Pjević (od 45. Matko), Ruso (od 36. Katuša), Ćukušić.
Pioniri Istre 1961 odlično su ušli u utakmicu i poveli već u 2. minuti. Kvalitetnim presingom oduzeli su loptu u Hajdukovoj trećini, Diego Saina ušao je u šesnaesterac, prevario svog čuvara i pogodio mrežu. Samo šest minuta čekalo se za izjednačenje Bijelih. Loptu je u šesnaestercu gostiju leđima okrenut golu primio Duje Ćukušić i lijepo je odložio za Mihaela Domazeta. Njegov udarac iskosa s lijeve strane pogodio je nogu Leonarda Šetića i završio u mreži nemoćnog Ivana Vasiljevića.

U nastavku je nakon pet minuta Istra 1961 kreirala brzu kontru, a u situaciji 1 na 2 odlično je reagirao Marko Paštar i spriječio opasnost. Marin Stolica ušao je u igru u 45. minuti i u prvom dodiru s loptom postigao gol vrijedan tri boda. Lopta je ubačena s desne strane, a Hajdukov igrač vješto je vanjskim dijelom kopačke ubacio u mrežu. Najveću šansu za treći pogodak Bijelih imao je Ćukušić u 60. minuti, ali se u situaciji 1 na 1 istaknuo gostujući vratar. I gosti su u nastavku dva puta ozbiljno zaprijetili, jednom su pogodili vratnicu, a jednom prečku.

KADETI: Hajduk – Istra 1961  4:0  (3:0)
Sudac: Mario Soldić (Hrvace)
Strijelci: 1:0 Ora (5), 2:0 Matić (21), 3:0 Durdov (26), 4:0 Hrastović (80)
Hajduk: Bosančić, Hrastović, Proleta, Čular, Milišić (od 65. Pedisić), Ora, Kajtazi (od 65. Medvid), Durdov (od 65. Mušura), Matić (od 74. Pranić), Zudin (od 86. Pregelj).
Kadeti Hajduka bili su vrlo efikasni i njihova utakmica završila je rezultatom 4:0. Kapetan Ivano Ora doveo je Bijele u vodstvo već u 5. minuti. Nakon ubačaja s desne strane, Ora je prihvatio loptu na 12 metara od gola i pogodio bliži kut. Potom je u šest minuta Dmytro Zudin dva puta odlično asistirao s lijeve strane. Prvo je vanjskim dijelom kopačke precizno pronašao natrčalog Duju Matića koji je zabio iz blizine, a onda je milimetarski točno preko visokog Luke Tomića naciljao Bruna Durdova, koji u padu efektno pogađa suprotnu malu mrežu.

Hajduk je i u nastavku bio bolji, dvije prilike u istoj, 55. minuti imao je Durdov. Najprije mu je udarac s osam metara odlično obranio Petar Nemet, a onda je u izglednoj situaciji šutirao pored gola. Konačan rezultat postavljen je u 80. minuti. Brza akcija Bijelih izbacila je u izglednu poziciju Stipu Mušuru, koji je onda nesebično proigrao usamljenog Zvonimira Hrastovića, a njemu nije bilo teško loptu plasirati u donji desni kut.