Pobjede pionira i kadeta protiv Cibalije

Pioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - CibaliaPioniri: Hajduk - Cibalia

Stadion: Poljud
Sudac: Ante Jurić (Split)
Strijelci: 1:0 Durdov (43), 2:0 Radman (48)
Hajduk: Bosančić, Pregelj, Milišić (od 47. Mušura), Kralevski, Čular (od 54. Mlačić), Domazet, Ora (od 41. Ivčević), Brnada, Radman (od 54. Marinović), Kuzmanić, Pedisić.

Hajdukovi pioniri od starta utakmice imali su inicijativu, ali se na odmor otišlo bez pogodaka. Već u petoj minuti nakon ubačaja Lovre Kuzmanića s lijeve strane, Đivo Pregelj je pokušao s ruba šesnaesterca, ali je prebacio vrata. Četiri minute kasnije Branimir Mlačić je najviši u skoku nakon izvedenog kornera, ali njegov udarac glavom odlazi iznad gola. U 12. minuti David Brnada je uputio opasan udarac s 20 metara, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

Momčad trenera Zlatka Jerkovića do pobjede dolazi u nastavku utakmice i to u početnih 13 minuta. Prvom pogotku u 43. minuti prethodila je brza akcija u kojoj je Mlačić ostao sam na sedam metara, njegov udarac obranio je Mihael Đevlan, ali je pritrčao Bruno Durdov i ubacio loptu u mrežu. Pet minuta kasnije Ivano Ora izvanrednom asistencijom gurnuo je u šansu Josipa Radmana, a on malo iskosa s lijeve strane pogađa bliži kut za konačnih 2:0.

-

KADETI:  Hajduk – Cibalia  7:0 (2:0)
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: 1:0 Lončar (8), 2:0 Lončar (45), 3:0 Duić (65), 4:0 Duić (67), 5:0 Reić (80), 6:0 Božić (86), 7:0 Davidović (88)
Hajduk: Fesyuk (od 68. Bezeljak), Hrgović (od 68. Hodak), Krstanović (od 62. Begonja), Šimić, Vušković (od 68. Skelin), Ivković, Katić (od 62. Reić), Lončar (od 68. Davidović), Duić, Kapulica (od 78. Prusina), Božić.

Kadeti su u potpunosti nadigrali goste iz Vinkovaca i ostvarili visoku pobjedu od 7:0. Lovre Lončar već u osmoj minuti načeo je mrežu gostiju. Nakon lijepog ubačaja s desne strane, spretnom reakcijom na rubu peterca poslao je loptu u desni kut. Nastavila je momčad trenera Luke Vučka s napadima, a najveća opasnost za Luku Marijanovića prijetila je nakon pokušaja Nina Duića, Luke Kapulice i Luke Vuškovića. Da se na odmor ipak krene s opipljivom prednošću, potrudio se dvostruki strijelac Lončar, koji je u 45. minuti pobjegao svojim čuvarima i zatresao mrežu.

Njegov učinak u samo tri minute (od 65. do 67.) sustigao je Nino Duić. Oba puta Lončar se u izglednim pozicijama odlučio za asistencije, a Duić je preciznim udarcima zacementirao prednost Hajduka. U završnici utakmice gosti su sasvim pali, pa su Bijeli golovima Duje Reića, Mate Božića i Stjepana Davidovića stigli do visokih 7:0. Posebno atraktivan bio je Reićev pogodak, lopta se s 20 metara zabila u desne rašlje, dotaknuvši prethodno prečku.