Pobjede pionira i kadeta na startu prvenstva

PIONIRI: Solin - Hajduk  1:3 (0:2)
1. HNL – 1. kolo
Stadion: Pokraj Jadra
Sudac: Karlo Marić (Split)
Strijelci: 0:1 Buklijaš (12), 0:2 Buklijaš (28), 1:2 Ćurković (55), 1:3 Papić (80)
Hajduk: Vunić, Vuković, Šatalić (od 57. Najev), Vetma (od 57. Papić), Šafradin (od 46. Vukasović), Rajčić (od 84. Ivanschuk), Majić, Perković, Cvjetković, Buklijaš (od 70. Bilić), Špičko (od 84. Kapov).
Pioniri Hajduka pobijedili su u gostima Solin na startu novog prvenstva. Igralo se po novim propozicijama, od ove sezone i u natjecanju pionira poluvrijeme traje 45 minuta.

Momčad trenera Siniše Šegovića odlično je ušla u susret i nakon pola sata igre imala vodstvo od 2:0, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mateu Buklijašu. Nadu domaćinu pogotkom u 55. minuti vratio je Bepo Ćurković, a konačnih 1:3 postavio je 10 minuta prije kraja Nino Papić.

-

KADETI: Solin - Hajduk  2:3 (0:1)
Sudac: Renato Lacić (Split)
Strijelci: 0:1 Mišura (28), 0:2 Bralić (68), 1:2 Vuco (77), 2:2 Anić (82), 2:3 Jenjić (89)
Hajduk: Pocrnjić, Beidenegl, BartulovićJuričić, Papić, Jenjić, Huram (od 65. Braliić), Maglica (od 46. Bokan), Mišura (od 65. Perko), Čupić, Ivanišević Dvornik (od 65. Alujević).
I kadeti Bijelih startali su pobjedom, ali su do nje došli mnogo teže od pionira. Momčad trenera Jure Ivankovića  je u vodstvo doveo Bruno Mišura u 28. minuti. Rezultat se potom nije mijenjao sve do 68. minute, kada vodstvo Bijelih udvostručuje Ante Bralić

Činilo se kako bodovi sigurno stižu na Poljud, no domaćin se vraća u periodu od 77. do 82. minute pogocima Ante Vuce i Roka Anića. Minutu prije kraja Hajduk ipak stiže do prve pobjede, zahvaljujući pogotku Roka Jenjića.