Pobjeda pionira i remi kadeta protiv Solina

29/8/2021 - 14:12 sati
Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1Pioniri: Hajduk - Solin 3:1
Pioniri: Hajduk - Solin 3:1

PIONIRI: Hajduk - Solin 3:1  (1:0)
HNL – 2. kolo
Sutkinja: Jelena Pejković (Solin)
Strijelci: 1:0 Kuzmanić (32), 2:0 Kuzmanić (41), 3:0 Čular (46), 3:1 Pirija (52-11 m)

Hajduk: Bosančić, Pregelj, Milišić, Kralevski, Čular, Domazet (od 47. Dobronić), Ivčević (0d 36. Ora), Brnada, Pedisić (od 63. Kramarić), Radman (od 56. Marinović), Kuzmanić (od 47. Mušura).

Hajdukovi pioniri ostvarili su drugu prvenstvenu pobjedu. Momčad trenera Zlatka Jerkovića pobijedila je Solin rezultatom 3:1.

Kao i na startu prvenstva u Zaprešiću, Marin Kuzmanić postigao je prva dva pogotka i usmjerio utakmicu prema pobjedi. Hajdukov napadač najprije je odlično glavom pogodio gornji desni kut nakon ubačaja Duje Milišića s desne strane, a onda iz slobodnog udarca s 25 metara prebacio zid i svladao nemoćnog Petra Mijatovića.

U 46. minuti Roko Čular je iznio loptu iz svoje polovice i odigrao dupli pas s Josipom Radmanom te odlično s 20 metara pogodio desni kut. Gosti su smanjili udarcem s bijele točke, a sigurni izvođač najstrože kazne bio je Luka Pirija.

-

KADETI: Hajduk - Solin 2:2  (1:0)
Sudac: Renato Lacić (Split)
Strijelci: 1:0 Kapulica (41), 1:1 Milardović (55), 1:2 D. Plazibat (87), 2:2 Vušković (89)

Hajduk: Buljan, Hrgović (od 63. Davidović), Begonja (od 46. Krstanović), Šimić, Vušković, Ivković, Sekulić (od 46. Duić), Katić, Lončar, Kapulica, Brajković (od 60. Božić).

Kadeti su remizirali u zanimljivoj utakmici, koju je obilježila burna završnica.

Kao i u utakmici pionira, Hajduk je došao u vodstvo neposredno prije odlaska na odmor. Odlično je po lijevoj strani prošao Luka Kapulica i prevario tri čuvara. Njegov ubačaj s korner linije u gol je skrenuo Josip Škare. Gosti su izjednačili u 55. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane, Ante Josip Milardović je glavom sa sedam metara pogodio mrežu.

Ostatak utakmice protekao je u napadima Bijelih u nastojanju da dođu do pobjede. Gosti su se orijentirali na obranu, uz rijetke kontranapade, a najveća opasnost prijetila je nakon izvođenja auta od strane Ante Marunice

Nakon jednog takvog dugog ubacivanja lopte rukom u 87. minuti, Hajdukova obrana nije dobro reagirala, odbijena lopta došla je na desni bok, a na ubačaj je najbolje reagirao Dominik Plazibat i s pet metara glavom pogodio suprotni kut.

Bijeli su nakon primljenog pogotka nastavili s napadima i u 89. minuti uspjeli barem spasiti jedan bod. Nakon kornera s desne strane glavom je šutirao Kapulica, a Luka Vušković loptu skrenuo u mrežu za konačnih 2:2.