Pobjeda kadeta i remi pionira protiv Istre 1961

Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961Pioniri i kadeti: Hajduk - Istra 1961

Utakmica 10. kola Prve HNL
Igralište: Poljud
Gledatelja: 100
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: 1:0 Čengić (22), 1:1 Marić (37), 2:1 Petrović (39), 3:1 Čengić (45), 4:1 Čuić (75)

Hajduk: Mišević, Telebar (od 65. Posinković), Vukman, Letaj, Pelivan, Krolo (od 50. Ćubelić), Brkljača (od 75. Jerković), Želalić (od 65. Mihalinec),  Škugor (od 46. Čuić), Čengić, Petrović (od 65. Radovančić).

Kadeti Hajduka pobijedili su vršnjake Istre 1961 s uvjerljivih 4:1. Prvu priliku igrači trenera Jure Srzića stvorili su iz prekida u 21. minuti. Korner s desne strane izveo je Ivo Čengić, a Robert Pelivan visoko skočio i šutirao glavom sa sedam metara, ali njegov udarac brani gostujući vratar Nino Basanić. U sljedećoj minuti Hajduk ipak dolazi u vodstvo. Marko Brkljača lijepo je dao loptu u prostor za Čengića, a ovaj je pobjegao svom čuvaru i s 15 metara vješto prebacio vratara gostiju. U finišu prvog poluvremena vidjeli smo čak tri pogotka. Najprije su gosti izjednačili neobičnim pogotkom Martina Vincenta Marića koji je gotovo s centra lobovao vratara Hajduka. U sljedećoj minuti Istra 1961 je mogla i povesti, ali je Stefan Stošić iz blizine promašio gol. Već u sljedećoj minuti stiže kazna. Opet je Brkljača asistirao, a Leonardo Petrović neometan s desetak metara plasirao loptu u mrežu. U prvoj minuti sudačke nadoknade Brkljača izvanredno pronalazi Ivana Luku Želalića, njegov udarac je završio u bloku, no on potom gura loptu do Čengića koji je s osam metara zakucava u mrežu.

Ivan Ćubelić ušao je u igru u 50. minuti, a u 72. je snažnim udarcem uzdrmao okvir vrata Istre 1961. Tri minute kasnije postavljen je konačan rezultat utakmice, s desne strane odlično je centrirao Niko Mihalinec, a Filip Čuić je lijepo skočio i glavom zatresao mrežu gostiju. Isti igrač mogao se u strijelce još jednom upisati u posljednjoj minuti, ali je njegov udarac nakon uspješnog driblinga dobro obranio Basanić. Gosti su u finišu utakmice dvaput zaprijetili preko Matea Lisice, ali se rezultat nije mijenjao.

---

Pioniri: Hajduk – Istra 1961  1:1 (0:1)
Sudac: Jurica Matoš (Split)
Strijelci: 0:1 Cukon (27), 1:1 Sekulić (50)

Hajduk: Buljan, Hrgović, Ivanković, Šimić, Šimičić (od 36. Arković), Šemiga, Pućo (od 36. Jurlin), Kapulica (od 52. Ivković), Sekulić, R. Brajković, D. Brajković.

Utakmica pionira završila je bez pobjednika. Može se reći da su gosti bili nešto aktivniji u prvom dijelu utakmice, dok je nastavak u potpunosti pripao Hajduku. Istra 1961 je povela u 27. minuti nakon pogreške u domaćoj obrani, pa je opasnu situaciju prekršajem morao spašavati Mate Šimičić, a osim prigode za goste Hajdukov stoper dobio je i žuti karton. Slobodan udarac s dvadesetak metara lijepo je izveo Marko Cukon, prizemna lopta dotaknula je lijevu vratnicu i završila u mreži Borne Buljana. Najveću priliku za izjednačenje Bijeli su stvorili u 32. minuti. Danijel Brajković lijepo je centrirao s desne strane, a Roko Brajković glavom spustio za Diega Sekulića. Njegov udarac završio je u bloku, odbijenu loptu prihvatio je Luka Kapulica i uzdrmao vratnicu.

U 50. minuti Sekulić je ipak zatresao mrežu gostujućeg vratara Carla Juraka, Vjeko Šemiga predriblao je dvojicu protivnika i dodao Danijelu Brajkoviću koji loptu prosljeđuje do Sekulića, a njegov šut s 15 metara pronalazi suprotni kut Istrinog gola. Nakon izjednačenja momčad trenera Marka Sičića u potpunosti je preuzela inicijativu i stvorila nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Izdvojiti možemo akciju dvojice Brajkovića iz 57. minute u kojoj su gosti dva puta uklizavanjem u blok spašavali svoja vrata, a pokušaj Roka Brajkovića u situaciji jedan na jedan osam minuta prije kraja obranio je nogom gostujući vratar, da bi potom Sekulićev šut još jednom završio u bloku požrtvovnih igrača Istre 1961.