Pobjeda juniora protiv Varaždina

12/11/2022 - 17:19 sati
Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1
Juniori: Hajduk - Varaždin 4:1

JUNIORI: Hajduk - Varaždin 4:1 (2:0)
1. HNL – 13. kolo
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelci: 1:0 Đolonga (23), 2:0 Nazor (32), 2:1 Roginić (67), 3:1 Antunović (72), 4:1 Vrcić (83)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Pavić (od 84. Begonja), Jurić-Petrašilo, Hrgović, Capan, Sigur (od 75. Klarić-Kukuz), Vrcić (od 84. Hrvojević), Nazor (od 64. Šemiga), Brajković (od 75. Duić), Antunović (od 84. Jemo).

Juniori Hajduka nastavili su niz pobjeda, nakon derbija u Maksimiru, na Poljudu je pao Varaždin. Slavili su Bijeli s uvjerljivih 4:1, iako je gost pružio vrlo dobar otpor, pogotovo u drugom poluvremenu.

Prvu šansu na utakmici imao je Roko Brajković u osmoj minuti, dobio je loptu u prostor i s 14 metara iskosa šutirao pored bliže vratnice. Uzvratili su gosti u 19. minuti, šutirao je Nick Ocvirek, ali je Borna Buljan bio na mjestu. Dvije minute kasnije, nakon kornera i gužve u šesnaestercu lopta je došla do Šimuna Hrgovića,  a njegov snažan udarac s 18 metara Sven Brlek je krajnjim naporom obranio.

Gostujući vratar ništa nije mogao u sljedećoj akciji Bijelih. Brajković je izbjegao zaleđe i primio dubinsku loptu. Izašao je sam pred Brleka, a onda nesebično gurnuo loptu lijevo za natrčalog Niku Đolongu, koji se s njom ušetao u mrežu. U 32. minuti Hajduk je povećao vodstvo. Brajković je minijaturom na boku stvorio višak i dodao Krešimiru Nazoru, koji je poveo loptu dva koraka i iz teške pozicije iskosa odlično naciljao suprotnu malu mrežu. Još jednu lijepu priliku stvorili su Bijeli u 39. minuti. Prošao je po lijevoj strani Hrgović i lijepo ubacio, Jere Vrcić s druge vratnice je loptu vratio glavom, a Mate Antunović ostao za malo kratak.

Gosti su na poluvremenu napravili tri izmjene i ušli vrlo ambiciozno. Imali su posjed u prvih 20-ak minuta i okrunili ga pogotkom u 67. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane domaća obrana nije dobro očistila, a najspretniji u gužvi bio je Matej Roginić i iz blizine pogodio za 2:1.

Četiri-pet minuta trajala je neizvjesnost, a onda je Antunović krasnom solo akcijom otklonio dvojbe o pobjedniku. Hajdukova devetka primila je loptu na lijevoj strani, ušla u šesnaesterac i preciznim udarcem poslala loptu u desni gornji kut vratara Domagoja Mamića. Konačnih 4:1 postavio je Vrcić nakon bijega u 83. minuti i preciznog udarca u suprotnu malu mrežu.