Pobjeda juniora protiv Sesveta

20/8/2022 - 20:29 sati
Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0
Juniori: Hajduk - Sesvete 2:0

JUNIORI: Hajduk - Sesvete 2:0 (0:0)
HNL – 2. kolo
Sudac: Ante Jurić (Split)
Strijelci: 1:0 Sigur (58), 2:0 Lončar (87)
Hajduk: Buljan, Čulina (od 46. Hrvojević), Vušković, Jurić-Petrašilo, Hrgović, Sigur (od 79. Duić), Capan, Prusina (od 46. Šemiga), Brajković (od 86. Klarić-Kukuz), Antunović (od 57. Lončar), Vrcić (od 42. Jemo).

Juniori Hajduka u prvoj domaćoj utakmici novog prvenstva pobijedili su Sesvete s 2:0.

Prvo poluvrijeme prošlo je u punoj dominaciji Bijelih, ali pogodaka nije bilo. U prvih 20 minuta Marko Capan i Niko Sigur kreirali su nekoliko opasnih situacija, ali mreža gostiju ostala je netaknuta. Nakon gužve u šesnaestercu u 24. minuti, na odbijenu loptu natrčao je Ante Prusina ali je bio neprecizan. Potom je glavom pokušao i Luka Vušković, ali bez rezultata. Najveću šansu Hajduk je imao u posljednjoj minuti prvog dijela, Mate Antunović šutirao je s 10 metara, ali je Mateo Žgela odlično obranio.

Nakon 14 minuta igre u nastavku, Bijeli dolaze u vodstvo. Nakon kornera i odbijene lopte, Sigur s 13 metara pogađa desni kut. Četiri minute kasnije, lijepu akciju Capana i Roka Brajkovića završio je udarcem pored gola Boško Jemo. Udarac Brajkovića u 80. minuti obranio je gostujući vratar, ali sedam minuta kasnije, gosti su ipak kapitulirali. Lovre Lončar primio je Brajkovićevu loptu i odličnim udarcem s 15 metara postavio konačnih 2:0. U nadoknadi su gosti prvi put ozbiljnije zaprijetili, kapetan Bruno Vidović snažno je šutirao nakon ubačaja sa strane, ali iznad gola.