Pobjeda juniora protiv Orijenta, poraz pionira i kadeta u Osijeku

Juniori: Hajduk - Orijent 1919 4:0 (3:0)
Utakmica 5. kola Prve HNL
Igralište: Iz Grada (Klis)
Bez gledatelja
Sudac: Vice Vidović (Split)

Strijelci: 1:0 Ljubičić (21.), 2:0 Domančić (29.), 3:0 Domančić (37.), 4:0 Ljubičić (65.)

Hajduk: Silić, Letaj (od 69. Dominić), Ljubičić (od 69. Čengić), Ćubelić, Domančić (od 62. Petrović), Breškić (od 46. Posinković), Pelivan, Krolo, Lazar (od 46. Mamić), Biuk, Bradarić (od 76. Vladušić)

Hajdukovi juniori i nakon petog kola zadržali su maksimalan učinak u prvenstvu. Momčad trenera Marijana Budimira slavila je danas kao domaćin na terenu Uskoka na Klisu protiv Orijenta 1919 s uvjerljivih 4:0.

Od samog početka utakmice Bijeli su bili mnogo bolji suparnik što su kapitalizirali u 21. minuti kada je Marin Ljubičić postigao prvi od svoja dva pogotka na ovom susretu. Pitanje pobjednika hajdukovci su riješili već do kraja prvog poluvremena, a istaknuo se Marko Domančić koji je postigao dva pogotka, prvi u 29. minuti, a drugi za 3:0 u 37. minuti.

Do kraja utakmice visoku pobjedu potvrdio je Ljubičić golom u 65. minuti. Hajduk nakon pet kola ima maksimalnih 15 bodova, dva više od Rijeke i Dinama.

Pioniri: Osijek - Hajduk 4:2 (1:1)
Igralište: Stadion u Retfali
Sudac: Domagoj Kurtović (Split)

Strijelci: 0:1 Reić (12), 1:1 Levak (33), 2:1 Babić (57), 3:1 Babić (59), 3:2 Žunić (61), 4:2 Babić (65)

Hajduk: Bezeljak, Hodak, Skelin (od 36. Krstanović), Vušković,  Orlić, Carević, Ivković, Žeravica (od 52. Pfeifer), Reić (od 52. Bašić), Žunić, Kuzmanić.

Hajdukovi pioniri u 5. kolu su doživjeli prvi poraz u 1. HNL. U derbiju vodećih momčadi Osijek je pobijedio rezultatom 4:2.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih je Dominik Babić koji je tri puta svladao vratara Bijelih Raula Bezeljaka.

Momčad trenera Marka Sičića povela je u osmoj minuti preko Duje Reića, a izjednačenje Osijeku donio je neposredno pred odlazak na odmor Sergej Levak.

U nastavku su od 57. do 65. minute golovi padali kao na traci. Spomenuti Babić s tri gola je odlučio pobjednika, a drugi pogodak za Hajduk postigao je Toma Žunić

-

Kadeti: Osijek - Hajduk 4:1 (3:1)
Sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Mikolčić (1), 2:0 Mikolčić (5), 3:0 Barić (9), 3:1 Brajković 24), 4:1 Avdejev (55)

Hajduk: Mišević, Đolonga (od 28. Obadić), Hrgović, Zubanović, Prpić, Klarić-Kukuz (od 74. Jurić-Petrašilo), Petrović (od 74. Radonić), Brkljača, Brajković, Capan (od 57. Vrcić), Goreta.

Kadeti Osijeka odlično su ušli u utakmicu i praktički je riješili s tri pogotka u prvih devet minuta. Prva dva pogotka postigao je Šimun Mikolčić, a treći Luka Barić. Momčad trenera Mislava Karoglana u 24. minuti smanjuje vodstvo domaćih preko Roka Brajkovića

U drugom dijelu Osijek je uspješno sačuvao vodstvo, a dobru igru domaćih zaokružio je pogotkom za konačnih 4:1 Andrej Avdejev.