Pobjeda juniora nad Istrom 1961, kadeti iz Varaždina donose tri boda, pioniri remizirali

9/11/2019 - 14:29 sati
Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2
Juniori: Hajduk - Istra 1961 - 3:2

JUNIORI: Hajduk – Istra 1961 3:2 (1:1)
Utakmica 10. kola Prve HNL
Sutkinja: Jelena Pejković (Split)

Strijelci: 0:1 Drilon (8), 1:1 Čuić (35), 1:2 Krizmanić (53), 2:2 Brnić (73), 3:2 Čuić (79 -11 m)

Hajduk: Sentić, Iličić (od 69. Domančić), Mamut, Škaričić, Unušić (od 46. Bekavac), Mijatović (od 46. Jurica), Čuić, Jenjić (od 46. Biuk), Šarić, Lauš (od 81. Birkić), Brnić.

Hajdukovi juniori u vrlo uzbudljivoj utakmici uspjeli su pobijediti Istru 1961 rezultatom 3:2. Gosti su imali dva vodstva, a Bijeli promašeni jedanaesterac, ali i konačni preokret u periodu od 73. do 79. minute. Vrlo lijepim pogotkom gosti su došli u vodstvo u osmoj minuti, po lijevoj strani je prošao Alex Ladislović i ubacio na osam metara, a Sadiku Drilon je lijevom nogom snažno i precizno pogodio lijevi kut nemoćnog Karla Sentića. Veliku priliku za izjednačenje Hajduk je imao u 27. minuti. Ivan Stanić gurao je u skoku pred golom Ivana Šarića, a sutkinja Jelena Pejković dosudila je jedanaesterac i igraču Istre 1961 pokazala drugi, isključujući žuti karton. Bruno Jenjić pucao je u desni kut, a Jan Paus-Kunšt odlično obranio. Momčad Marijana Budimira ipak je prije odmora došla do izjednačenja. Ivan Brnić izvrtio je dva protivnika na lijevoj strani te centrirao desnom nogom, a Mario Čuić bio je na pravom mjestu i nogom skrenuo loptu u gol.

Hajduk je u drugi dio ušao s igračem više i jasnom željom da osvoji sva tri boda. U prvih pet minuta Stipe Biuk koji je na poluvremenu zamijenio Jenjića tri puta je bio opasan za gostujući gol. Najprije je Tino Blaž Lauš njegov ubačaj skrenuo u mrežu, ali je bio u zaleđu, a potom je sličan ubačaj u posljednji trenutak iz vlastitog peterca glavom izbio Boris Jakjimovski. U trećoj akciji Biuk je okušao udarac s nekih 18 metara, ali je bio za malo neprecizan. Dvije minute kasnije gosti opet dolaze u vodstvo. Jedno pogrešno dodavanje u šesnaestercu Bijelih iskoristio je Ivan Krizmanić, presjekao je loptu i ubacio je u mrežu. Tri minute kasnije trese se mreža Istre 1961, strijelac je Biuk, ali nakon označenog zaleđa. Potom slijede još dvije prilike Bijelih, pokušali su Lauš i Šarić, a do izjednačenja Hajduk dolazi u 73. minuti. Pogotku je prethodio lijep prodor Biuka po desnoj strani i povratna lopta za Brnića koji s 15 metara zabija pogodak od desne vratnice. Odluka o pobjedniku pala je u 79. minuti. Ladislavić je u šesnaestercu oborio Biuka, a Čuić je izveo jedanaesterac snažno u desni kut. Gostujući vratar dirao je loptu, ali nije uspio ponoviti obranu iz 27. minute. Do kraja su Bijeli stvorili još nekoliko prilika, gostujući vratar najprije je odlično reagirao na opasne udarce Čuića i Marka Domančića, a u sudačkoj nadoknadi je zaustavio Brnića u situaciji jedan na jedan.

KADETI : Varaždin – Hajduk  2:3 (1:2)
Utakmica 11. kola Prve HNL
Igralište: Stadion Varteks
Gledatelja: 130
Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)

Strijelci: 0:1 Petrović (11-11 m), 0:2 Škugor (18), 1:2 Gibanjek (32), 1:3 Čuić (66), 2:3 Havojić (81-11 m)

Hajduk: Silić, Telebar (od 79. Posinković), Letaj (od 59. Dominić), Vukman, Pelivan, Krolo, Škugor (od 57. Čuić), Mihalinec (od 57. Želalić), Čengić (od 46. Brkljača), Ćubelić, Petrović (od 79. Radovančić).

Kadeti su na gostovanju u Varaždinu osvojili sva tri boda, rezultat je također bio 3:2 za Bijele. Igrači trenera Jure Srzića odlično su ušli u utakmicu i već u 18. minuti imali vodstvo od 2:0. Zanimljivo je da je prvi gol na utakmici postigao igrač s brojem 11, Leonardo Petrović u 11. minuti s 11 metara. Prethodno je u domaćem šesnaestercu u gužvi nakon kornera oboren Ivan Krolo.

Sedam minuta kasnije Duje Škugor upisuje se u strijelce nakon lijepe solo akcije. Prije odmora Varaždin smanjuje na 2:1 preko Benjamina Gibanjeka, a u 66. minuti Filip Čuić vraća prednost od dva pogotka za Bijele. Sve je napravio Petrović, nanizao je nekoliko protivničkih igrača i odigrao povratnu loptu s lijevog krila, obrana domaćih pokušala je raščistiti, naletio je Čuić i pospremio loptu u mrežu. Konačan rezultat postignut je iz jedanaesterca. U Hajdukovom šesnaestercu Mate Vukman je oborio Niku Domjanića i sudac Martin Turčin po drugi put na utakmici je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za konačnih 2:3 bio je Petar Havojić.

---

PIONIRI : Varaždin – Hajduk  0:0

Gledatelja: 50
Sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice)

Hajduk: Dugeč, Hrgović (od 50. Franić), Ivanković (od 36. Ivković), Šimić, Arković (od 66. Božić), Šemiga, Jurlin (od 36. Pućo), Kapulica, Sekulić, R. Brajković, D. Brajković (od 50. Duić).

Hajdukovi pioniri nisu uspjeli osvojiti sva tri boda na gostovanju u Varaždinu. Momčad trenera Marka Sičića dominirala je svih 70 minuta, ali domaća mreža ostala je netaknuta.

U prvom poluvremenu najbolje prilike imao je Diego Sekulić koji je u dva navrata bio u situacijama jedan na jedan s protivničkim vratarom Samuelom Taradijem, ali je ovaj uspio sačuvati mrežu. Hajduk je s dominacijom nastavio i u drugom dijelu, a najbliže pogotku Bijeli su bili u 62. minuti kada je Roko  Brajković odlično šutirao s 20 metara i pogodio vratnicu.