Pobjeda juniora Hajduka u Gabali!

4/10/2022 - 16:55 sati
Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2Juniori: Gabala - Hajduk 1:2
Juniori: Gabala - Hajduk 1:2

JUNIORI: Gabala S.C. - Hajduk 1:2 (0:0)
UEFA Liga mladih – 1. kolo
Gabala City Stadium
Sudac: Arda Kardeşler (Turska)
Strijelci: 1:0 Shahnyarov (52), 1:1 Vušković (68), 1:2 Vrcić (88)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Vušković (od 90+2 Arković), Jurić-Petrašilo, Hrgović, Šemiga (od 90. Lončar), Capan, Ćalušić (od 65. Klarić-Kukuz), Brajković (od 90. Duić), Vrcić, Jemo (od 46. Nazor).

Juniori Hajduka pobijedili su Gabalu i u uzvratu prvog kola UEFA Lige mladih. Nakon 3:0 u Splitu, Bijeli su u Azerbejdžanu ostvarili minimalnu pobjedu od 2:1 i zadržali nepobjedivost u svih sedam utakmica elitnog europskog natjecanja u posljednje dvije sezone.

Odlično su igrači trenera Marijana Budimira otvorili utakmicu. Već u 4. minuti Gabali su u istoj akciji ozbiljno zaprijetili Vjeko Šemiga i Jere Vrcić, a pet minuta kasnije u velikoj prilici našao se Roko Brajković. Vrcić je dao odličan pas iza zadnje linije za Brajkovića koji izlazi sam ispred vratara, ali puca pored gola. Potom uzvraća Gabala u 12. minuti, ali Niko Đolonga je riješio opasnu situaciju. U 14. minuti stiže nova prijetnja domaćih, udarac sa 16 m Shahniyarova brani vratar Borna Buljan. U 26. minuti vratnica spašava Gabalu. Brajković ulazi u šesnaesterac domaćih, a njegov pokušaj driblinga zaustavio je domaći igrač Musayev. No lopta pogađa Marina Ćalušića i od njega se odbija u vratnicu. Boško Jemo pokušao je četiri minute kasnije s pet metara, ali je pogodio domaćeg vratara.

Prva ozbiljna akcija u drugom poluvremenu završila je pogotkom, nažalost u mreži Bijelih. Nakon kornera s desne strane loptu u mrežu Buljana je ubacio Shahnyarov. Imali su potom domaći još jednu šansu preko Khudaverdyeva, a onda je sve njihove nade pokopao Luka Vušković izjednačujućim pogotkom u 68. minuti. S desne strane ubacio je Marko Capan, lopta se u gužvi odbija do Vuškovića koji je neometano iz blizine zabio u prazan gol. Nakon toga bilo je jasno tko ide u drugo kolo, priliku za vodstvo imao je u 74. minuti Krešimir Nazor, a dvije minute prije kraja konačnih 1:2 postavio je Vrcić. Đolonga mu je lijepo glavom proslijedio loptu u dubinu, a Vrcić je izbio sam pred domaćeg vratara i pogodio bliži kut.

Protivnika u drugom kolu, Hajduk će saznati sutra, nakon uzvratne utakmice Apolonie i Astane, u prvom susretu bilo je 1:1.