Suci: Željko Modrić (Kaštel Gomilica)
Pobjeda Hajduka u prvoj službenoj utakmici ženskog nogometa

12/9/2021 - 15:38 sati
ŽNK Hajduk - Utakmice
ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0
ŽNK Hajduk - ŽNK Pregrada 3:0

ŽNK Hajduk – ŽNK Pregrada  3:0 (2:0)
2. HNLŽ – 1. kolo
Sudac: Željko Modrić (Kaštel Gomilica)
Golovi: 1:0 Prskalo (13), 2:0 Rusković (33), 3:0 Rusković (72)

Hajduk: Jonjić, Sušak, Dugandžić (od 86. Mišura), Turkalj, Matić, Prskalo, Bakalar (od 77. Baraban), Deranja (od 68. Šunjić), Rusković, Granić, Kraljević.

Nogometašice Hajduka ostvarile su pobjedu na startu sezone u 2. HNLŽ. U prvoj utakmici u povijesti Kluba u ženskoj konkurenciji, ujedno i derbiju kola, Bijele su bile bolje od Pregrade i ostvarile pobjedu od 3:0.

Poveo je Hajduk u 13. minuti nakon duge lopte Laure Sušak. Svojim čuvaricama pobjegla je Anja Prskalo, prevarila gostujuću vratarku i ubacila loptu u mrežu. Nakon vodstva, igračice trenerice Tamare Benković zagospodarile su terenom i prije drugog pogotka stvorile nekoliko lijepih prilika.

U 18. minuti gošćama je udarcem glavom zaprijetila Anica Matić, a potom u 25. Sušak s pet metara ne pogađa protivnički gol. Najbolju priliku imala je tri minute kasnije Ana Bakalar. Nakon lijepe akcije po desnoj strani, ona je prihvatila loptu na osam metara od gola i šutirala, ali je Bernardica Strabić ušla u blok i spriječila siguran pogodak.

U 33. minuti gošće su ipak morale po loptu u mrežu. Dugo ispucavanje vratarke Karle Jonjić odlično je pratila Lana Rusković, u sprintu je ostavila sve svoje čuvarice i ispod danas raspoložene Laure Fiket poslala loptu u mrežu.

U 59. minuti dva puta je u istoj akciji Pregradi zaprijetila Mia Deranja. Najprije je sasvim iskosa s desne strane pogodila gredu, a potom je nakon lijepe asistencije Gabrijele Dugandžić s 12 metara šutirala tik uz vratnicu.

Jedinu šansu Pregrade vidjeli smo u 68. minuti, Sabina Jalšavečki skrenula je ubačaj s desne strane prema mreži, ali je bila za malo neprecizna.

Treći pogodak za konačan rezultat i zasluženu pobjedu Hajduka postigla je Rusković u 72. minuti. Bakalar je u jednom duelu u šesnaestercu došla do lopte i kratko je vratila za Rusković, koja precizno pogađa protivničku mrežu.