Pioniri uvjerljivo izborili polufinale Kupa

PIONIRI: Hajduk – Radnik Križevci 14:0 (7:0)
Utakmica ¼ finala Hrvatskog nogometnog kupa
Gledatelja: 60
Sudac: Josip Dugandžić (Komin)
Strijelci: 1:0 Jelić (8), 2:0 Vrcić (12), 3:0 Brkljača (17), 4:0 Petrović (18), 5:0 Goreta (23), 6:0 Vrcić (31 – 11 m), 7:0 Petrović (33), 8:0 Vrcić (42), 9:0 Vrcić (43), 10:0 Vrcić (45), 11:0 Kamber (49), 12:0 Vrcić (51), 13:0 Nazor (59), 14:0 Vrcić (63)

Hajduk: Mišević (od 36. Buljan), Ðolonga (od 36. Kamber), Stjepanović, Prpić (od 36. Radonić), Goreta, Klarić-Kukuz (od 36. Matijašević), Petrović (od 36.Brajković), Nazor, Vrcić, Brkljača, Jelić.

Pioniri Hajduka uvjerljivo su pobijedili momčad Radnika iz Križevaca u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa, konačan rezultat bio je 14:0. Gosti su doputovali s 30-ak navijača koji su bodrili svoju momčad i prigodnim majicama obilježili ovaj plasman u četvrtfinale.

Momčad trenera Marka Sičića ravnomjerno je rasporedila 14 pogodaka, po sedam u svakom poluvremenu. Najefikasniji je bio Jere Vrcić koji je postigao sedam pogodaka, a posebno efikasan bio je početkom drugog poluvremena kada je u samo četiri minute tri puta zatresao protivničku mrežu. Vidjeli smo u 70 minuta mnogo lijepih akcija, proigravanja i čak 14 pogodaka, od kojih ćemo izdvojiti tri.

Marko Brkljača postigao je treći Hajdukov pogodak u 17. minuti lijepim udarcem s 18 metara. Marin Kamber 13 minuta nakon što je ušao u igru lijepo je primio jednu loptu na 16 metara od gola i odmjerenim udarcem je poslao u suprotne rašlje za 11:0. Trinaesti gol Hajduka postignut je nakon krasnog voleja Krešimira Nazora u 59. minuti, lopta upućena u padu s nekih 12 metara završila je tik uz lijevu vratnicu. I preostali golovi bili su plod smišljenih akcija, notirajmo da su se u strijelce osim navedenih igrača upisali i Mislav Petrović (2) te Ante Jelić i Domagoj Goreta.

Gosti su najveću prigodu za počasni pogodak imali iz jedanaesterca u 55. minuti, kada je u šesnaestercu Hajduka oboren Edgar Mjeda. Leo Horvat šutirao je prizemno u desnu stranu, ali je njegov udarac odlično obranio Borna Buljan.