Pioniri, kadeti i juniori osvojili Kup Središta Split

1/2/2023 - 14:25 sati
Finale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta SplitFinale Kupa NS Središta Split
Finale Kupa NS Središta Split

PIONIRI: Hajduk – Zadar  2:0 (1:0)
Kup NS Split – finale
Sudac: Mario Jadrijević (Glavice)
Strijelci: 1:0 Brkljača (27-ag), 2:0 Čupić (50)
Hajduk: Pocrnjić (od 53. Mašković), Beidenegl, Papić, Čupić, Bartulović, Vojvodić (od 57. Jenjić), Juričić (od 57. Slunjski), Bokan (od 46. Kutia), Bistre (od 53. Tapalović), Perko, Zudin (od 53. Gabrilo).
Pioniri Hajduka pobjedom protiv Zadra od 2:0 osvojili su Kup NS Središta Split i izravno se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad trenera Zlatka Jerkovića postigla je po jedan gol u svakom poluvremenu i uz dominaciju u posjedu, bez većih stresova došla do pobjede.

U prvom poluvremenu Bijeli su prije vodstva tri puta zaprijetili gostima. U 12. minuti šutirao je kapetan Roko Vojvodić, ali je lopta prošla pored gola. Pet minuta kasnije bez rezultata je završila lijepa akcija Šime Perka i Dmytra Zudina, a u 20. minuti opasno je bilo nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Hajduk je poveo u 26. minuti, Ante Bartulović ubacio je s desne strane, na loptu su krenuli Perko i Marko Brkljača, od čije noge se odbila i završila u donjem desnom kutu.

Bijeli su dominaciju zadržali i u drugom poluvremenu, a konačnih 2:0 postavio je Mateo Čupić lijepim udarcem glavom sa sedam metara, nakon kornera s desne strane.

-

KADETI: Hajduk – NK GOŠK Dubrovnik 1919  1:0 (0:0)
Sudac: Matej Čulina (Pridraga)
Strijelac: 1:0 Lekaj (64)
Hajduk: Bezeljak, Fridl, Krstanović (od 46. Milišić), Skelin, Tudor (od 46. Zdrilic), Carević (od 46. Ora), Lončar (od 64. Durdov), Lekaj, Žeravica (od 77. Tolja), Ćalušić, Prodanović (od 64. Matić).
Kadeti su vrlo dobru i organiziranu momčad GOŠK Dubrovnika 1919 pobijedili s 1:0, a jedini strijelac bio je Mateo Lekaj. On je i prvi zaprijetio gostima već u devetoj minuti, ali je udarac iz okreta završio pored gola. Sredinom prvog dijela igrači trenera Zvonimira Tomića stvorili su dvije velike prilike, najprije je udarac Patrika Prodanovića iz blizine završio u bloku, a onda je Marino Žeravica šutirao iz voleja s osam metara, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu, lijepa suradnja Lekaja i Žeravice završava udarcem bijele 'devetke', ali gostujući vratar je na mjestu. U 60. minuti Ivano Ora je lijepo centrirao, a Lekaj s pet metara šutirao glavom preko gola. Hajduk dolazi do vodstva u 64. minuti. Lijepu akciju po desnoj strani završio je ubačajem Niko Fridl, Žeravica je propustio loptu, a Lekaj s 10 m dočekao na volej i pogodio donji lijevi kut.

Goste je u 73. i 74. minuti odličnim intervencijama spašavao rezervni vratar Marino Vukša, obranivši opasne udarce Žeravice i Marina Ćalušića. Bijeli su dva puta gađali i okvir gola, gredu je najprije u 76. minuti iskosa pogodio Žeravica, a onda osam minuta kasnije odličnim udarcem s 25 metara i Ćalušić. Dvije prilike imao je i GOŠK, Antonio Đivanović pokušao je glavom sa sedam metara nakon prekida u 75. minuti, a u samoj završnici slobodan udarac s 20 metara vrlo dobro je izveo Maro Letunić, a Raul Bezeljak je krajnjim naporom odbio loptu u korner.

-

JUNIORI: Hajduk – Šibenik  1:0 (0:0)
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelac: 1:0 Jemo (75)
Hajduk: Buljan, Đolonga, Jurić-Petrašilo, Arković (od 58. Skoko), Hrgović (od 83. Hrvojevic), Sigur, Kavelj (od 70. Bobanović), Reić (od 58. Pavić), Nazor (od 46. Antunović), Vrcić, Duić (od 70. Jemo).
Juniori Hajduka zaokružili su stopostotni učinak Bijelih ove srijede. Konačan rezultat bio je identičan onom iz kadetskog finala, a pogodak vrijedan trofeja nakon akcije igrača s klupe postigao je u 75. minuti Boško Jemo. Korner s lijeve strane izveo je Noah Skoko, a Jemo bio najviši u skoku i sa šest metara loptu glavom poslao u lijevi kut gostujućih vrata.

Bijeli su stvorili mnogo veći broj prilika, ali treba reći i da su gosti dva puta pogodili okvir gola. Prvu šansu imao je Šibenik u 29. minuti, sa sedam metara pucao je David Barišić, a Borna Buljan je uz pomoć prečke spasio svoju mrežu. Uzvratili su Bijeli u 40. minuti, ali udarac Šimuna Hrgovića iskosa završio je pored gola.

Prije jedinog pogotka Jeme, momčad trenera Marijana Budimira zaprijetila je preko Mate Antunovića i Ante Kavelja, a Šibenčani su u oba navrata uspjeli te šuteve u posljednji čas blokirati. Jemo je dvije minute nakon pogotka još jednom skočio glavom na ubačaj Skoke iz kuta, ali je Luigi Mišević odlično intervenirao. U 90. minuti Jemo je nakon kornera pogodio vratnicu, a u sudačkoj nadoknadi su gosti pokušali svim silama doći do poravnanja, poslali su nekoliko svijeća u šesnaesterac Hajduka, ali je obrana Bijelih svaki put bila pravovremena.