[SVI GOLOVI] Pioniri, kadeti i juniori izborili polufinale Kupa

21/4/2021 - 15:50 sati
Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1
Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1

Juniori: Hajduk - Dugopolje 2:1 (1:0)

Utakmica ¼ finala Hrvatskog nogometnog kupa
Igralište: Poljud
Sudac: Ante Jurić (Split)
Strijelci: 1:0 Petrović (6), 1:1 Glavović (68), 2:1 Domančić (88)
Hajduk: Silić, Breškić (od 46. Lazar), Buljan, Bradarić (od 76. Čuić), Letaj (od 65. Dominić), Botica, Mamić (od 65. Vladušić), Krolo (od 46. Posinković), Brkljača (od 60. Klarić), Domančić, Petrović.

Juniori Hajduka pobjedom protiv Dugopolja od 2:1 plasirali su se u polufinale Kupa. Bijeli su poveli već u šestoj minuti. Ubacio je Elvis Letaj s lijeve strane, a Leonardo Petrović sa sedam metara glavom pogodio lijevi kut gostujućeg gola. Šansu za povećanje vodstva Hajduk je stvorio u 19. minuti. Luka Mamić izbio je sam pred vrata Dugopolja, ali je njegov šut zapeo u bloku. Petrović je u 33. minuti kreirao uspješan bijeg kroz obranu gostiju i šutirao kroz noge vratara Ivana Matkovića, koji je ipak dotaknuo loptu i ona je prošla tik uz vratnicu. Još dva puta do poluvremena istaknuo se Petrović, u 35. minuti pogodio je vratnicu, a pet minuta kasnije šutirao glavom s pet metara, ali je lopta izbačena s gol crte. Minutu prije odmora Toni Botica je nakon kornera šutirao glavom sa sedam metara, ali je Matković odlično obranio.

U drugom poluvremenu Dugopolje je u razmaku od četiri minute stvorilo dvije šanse i iz jedne od njih došlo do izjednačenja. Oba puta Josip Glavović je oduzeo loptu Hajdukovoj obrani, prvi put Toni Silić je odlično obranio njegov šut s 15 metara, a u drugoj situaciji se igrač Dugopolja s loptom ušetao u mrežu.

Odmah nakon izjednačenja Vinko Raspudić faulirao je  Marka Domančića u izglednoj poziciji i dobio izravan crveni karton. S igračem više momčad trenera Marijana Budimira preuzela je u potpunosti inicijativu i kreirala nekoliko prigoda prije odlučujućeg pogotka, a gosti su se srčano i uspješno branili do same završnice i odlučujućeg pogotka. U 73. minuti opasno je zaprijetio Franjo Lazar iz daljine, a 10 minuta kasnije nakon lijepe akcije Ivana Dominića i Domančića, ovaj drugi šutirao je pored gola. U 86. minuti Dino Klarić je primio loptu s desnog krila i s 11 metara šutirao pored desne vratnice. Konačno, u 88. minuti Hajduk dolazi do pobjede. Lijepa akcija cijelog veznog reda završila je na desnom boku, Luka Posinković ubacio je u sredinu, a Domančić s četiri metra loptu glavom poslao u mrežu.
-
Kadeti: Hajduk - Elektra 8:2 (4:1)

Sudac: Lukša Klaić (Konavle)
Strijelci: 1:0 Antunović (14), 2:0 Milović (25-ag), 3:0 Antunović (27), 4:0 Zubanović (33), 4:1 Lugarić (42); 5:1 Prpić (48), 6:1 Vrcić (57), 6:2 Kovačić (67), 7:2 Škorlić (73), 8:2 Vrcić (87)
Hajduk: Mišević, Baturina (od 64. Đolonga), Hrgović (od 46. Škorlić), Zubanović, Prpić, Šemiga (od 46. Radonić), Nazor, Pralija (od 64. Jurić-Petrašilo), Pukstas, Antunović (od 46. Vrcić), Obadić (od 52. Petrović).

Hajdukovi kadeti otvorili su trostruki program četvrtfinala Kupa za mlađe kategorije utakmicom protiv Elektre. Momčad trenera Mislava Karoglana ostvarila je uvjerljivu pobjedu od 8:2, a obje momčadi razmjerno su podijelile golove u oba poluvremena.

Po dva pogotka za Bijele su postigli Mate Antunović i Jere Vrcić, a vratara Elektre Leona Koškog svladali su i Stipe Zubanović, Dominik Prpić te Rino Škorlić, dok je Dominik Kovačić postigao autogol.
-

Pioniri: Hajduk - Cibalia 4:1 (1:1)

Sudac: Mišo Krešić (Metković)
Strijelci: 1:0 Ivković (4), 1:1 Dabić (30), 2:1 Ivković (41), 3:1 Vukelić (49-ag), 4:1 Vušković (62)
Hajduk: Bezeljak, Hodak, Krstanović, Orlić, Vušković, Skelin (od 54. Marinović), Lončar (od 63. Pfeiffer), Reić (od 63. Crnjak), Žeravica (od 59. Žunić), Ivković (od 63. Letunić), Kuzmanić (od 54. Lekaj).

Hajdukovi pioniri pobijedili su Cibaliju s 4:1 i plasirali se u polufinale Kupa. Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu, a strijelci za momčad trenera Marka Sičića bili su Mate Ivković (2) i Luka Vušković, dok je Marko Vukelić u 49. minuti pogodio vlastitu mrežu. Strijelac za privremeno izjednačenje Cibalije u 30. minuti bio je Josip Dabić.